امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۶:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118084
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شهر عین‌العرب (کوبانی) در شمال سوریه در مرز با ترکیه، عصر شنبه بخصوص در گذرگاه «مرشد ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شهر عین‌العرب (کوبانی) در شمال سوریه در مرز با ترکیه، عصر شنبه بخصوص در گذرگاه «مرشد بینار» شاهد تشدید درگیری‌ها میان نیروهای دفاع کُرد و نیروهای تکفیری داعش بود.

پس از آنکه برخی رسانه‌ها مدعی شدند که گروهک داعش بر حدود 40 درصد شهر کوبانی کنترل پیدا کرده است، اقدامات دفاعی نیروهای کرد، افزایش پیدا کرد.

هر چند بنا بر گزارش خبرنگار فارس، جنگنده‌های آمریکا و ائتلاف موسوم به ائتلاف بین‌المللی ضد داعش، امروز نیز نقاطی در کوبانی را هدف قرار دادند، اما به گفته نیروهای کرد، این حملات -مانند گذشته (جزئیات بیشتر)- تاثیری در روند درگیری‌ها به سود کردها نداشت.

بنا بر این گزارش، نبرد تک‌تیراندازهای دو طرف درگیری، اتفاق جدیدی در نبردهای این شهر است. تک‌تیراندازان دو طرف، در ساختمان‌های مقابل هم موضع گرفته‌اند و علاوه بر رصد تحرکات یکدیگر، درگیری‌ را وارد مرحله‌ای جدید کرده است.

نیروهای مقاومت کُرد کوبانی امروز اعلام کردند که در درگیری‌های شمال و غرب شهر، موفق شدند 68 فرد مسلح داعش را از پای در آورند. در مقابل، عناصر داعش مدعی‌ شدند که بر تعدادی از ساختمان‌ها و مقرات امنیتی نیروهای مردمی کرد در مرکز کوبانی سیطره پیدا کرده است، اما نیروهای مردمی کرد گفتند که «داعش بر کمتر از نیمی از شهر سیطره پیدا کرده است و امروز به دلیل مقاومت شدید ما پیشروی داعش بسیار کند بود».

همچنین نیروهای مردمی کرد از کمین موفق خود در جبهه جنوبی خبر دادند. قرار بود داعش حمله گسترده‌ای از جبهه جنوب کوبانی آغاز کند که نیروهای مردمی کُرد، پس از اطلاع از این عملیات، با طراحی یک کمین، حمله مذکور را خنثی کردند و موفق شدند چندین عضو داعش را از پای در آورند.‎

علاوه بر این، نیروهای کرد، خبر کنترل یافتن داعش بر «مربع امنیتی» را تکذیب اما تصریح کردند که عناصر داعش به این منطقه نزدیک شده‌اند.

شهر عین‌العرب یا کوبانی، بیش از سه هفته است که هدف محاصره گروهک داعش قرار گرفته است و ائتلاف موسوم به ائتلاف بین‌المللی ضد داعش هنوز برای کمک به کردهای این شهر، کاری نکرده است. از سویی دیگر، ترکیه که ادعا کرده بود تمام تلاش خود را برای عدم سقوط شهر کوبانی به کار خواهد گرفت، نتنها کاری جز صف‌آرایی تانک‌های خود در مرز با کوبانی نکرده بلکه بر اساس گزارش‌های خبری مانند کمک‌رسانی کردهای ترکیه به کردهای شمال سوریه شده است.

انتهای پیام/ص

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها