امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۲:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118089
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در رام الله، منابع آگاه و موثق فلسطینی افشا کردند، تسهیلات اخیری که رژیم صهیونیستی اعلام کرده ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در رام الله، منابع آگاه و موثق فلسطینی افشا کردند، تسهیلات اخیری که رژیم صهیونیستی اعلام کرده است، آنها را به فلسطینیان نوار غزه ارائه می‌دهد، اتفاقی و یا تصادفی نیست، بلکه در چارچوب توافقات اعلام نشده‌‌ جهت برقراری آتش‌بس و توقف جنگ در نوار غزه قرار می‌گیرد.

این منابع در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رام الله توضیح دادند که این توافقات و تفاهم‌ها توسط میانجی گری برخی طرف‌های عربی میان تل‌آویو و مقاومت فلسطینی حاصل شده و ده خواسته مقاومت فلسطینی را در برمی‌گیرد.

مهمترین این خواسته‌ها در دادن اجازه به فلسطینیان نوار غزه جهت سفر به شهر قدس اشغالی و زیارت و ادای نماز در مسجد الاقصی، بازسازی مناطق صنعتی در نوار غزه، عدم دخالت رژیم صهیونیستی در امور داخلی فلسطینیان، از جمله اعتراض به تشکیل دولت وحدت ملی میان کرانه باختری و نوار غزه است.

در این اواخر رژیم صهیونیستی اجازه ورود 1500 فلسطینی نوار غزه که سم آنها بالای 60 سال است، را به شهر قدس برای ادای فریضه نماز در مسجد الاقصی طی تعطیلات عید قربان را داده و در این راستا «حسین الشیخ»، وزیر امور مدنی فلسطینیان در این خصوص اعلام کرد که توافقی اولیه درباره اشتغال بکار مجدد کارگران نوار غزه در اراضی 48 حاصل شده است.

به گفته این منابع تل‌آویو با ده خواسته مقاومت فلسطینی موافقت کرده، به شرط آنکه به این خواسته‌ها به صورت تدریجی عمل کند تا به نحوی آبروی بین المللی خود را حفظ کند و در اولین گام اقدام به اجرای 4 خواسته مقاومت یعنی عقب نشینی نظامیان صهیونیستی از نوار غزه، لغو محاصره و گشودن گذرگاه‌ها، دادن اجازه به کشاورزان فلسطینی جهت کشاورزی در اراضی نزدیک به نوار مرزی و توسعه دامنه ماهیگیری فلسطینیان در آب‌های فلسطینی کرده است.

رژیم صهیونیستی سه خواسته دیگر مقاومت فلسطینی را به مذاکرات و بحث و تبادل نظر در این این امر در قاهره موکول کرده که آزادی اسرای فلسطینی به ویژه 57 فلسطینی که طی توافقنامه شالیت  آزاد و مجدد بازداشت شده‌اند، گشودن بندر غزه و گذرگاه رفح و بستن آسمان فلسطین به روی هواپیماهای اسرائیلی.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها