امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۰:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118096
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دولت ترکیه با آموزش 2 هزار معارض مسلح سوری به وسیله نیروهای ویژه ارتش در خاک خود موافقت ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دولت ترکیه با آموزش 2 هزار معارض مسلح سوری به وسیله نیروهای ویژه ارتش در خاک خود موافقت کرد.

بر اساس گفته‌های یک مقام آگاه ترکیه که امروز شنبه در «وال‌استریت ژورنال» منتشر شد، نیروهای ویژه آمریکا نیز در این برنامه آموزشی شرکت خواهند داشت.

این مقام آگاه و بی نام، گفته سرویس اطلاعاتی ترکیه با استفاده از بانک داده‌های اطلاعاتی خود، 2 هزار معارض را دست‌چین خواهد کرد و برای آموزش به خاک ترکیه وارد خواهد کرد.

این افراد پس از کسب آموزش‌های لازم، در گروه‌های عملیاتی 400 نفری دسته‌بندی خواهند شد.

مقامات دفاعی آمریکا دیروز در ملاقات ترکیه‌ای خود از توافق بر سر آموزش معارضان «میانه‌روی» سوریه سخن گفته بودند ولی از ارائه جزئیات خودداری کرده بودند.

پیش از ترکیه، فقط عربستان با استفاده از خاک خود برای آموزش معارضان سوریه موافقت کرده بود؛ این آموزش‌ها نیز توسط مستشاران آمریکایی ارائه خواهد شد.

سیاست‌های دولت ترکیه در خصوص مبارزه عناصر مسلح با دولت قانونی دمشق و هم‌چنین نحوه تعامل با داعش، اعتراضاتی با انگیزه‌های مختلف را در میان مردم این کشور برانگیخته است.

برخی از مردم خواستار محدود ماندن عملکرد دولت به داخل مرزها و توجه بیشتر به اقتصاد ملی هستند، برخی دیگر که جامعه کرد این کشور را تشکیل می دهند، در برخی موارد با سلاح گرم در برابر پلیس موضع گرفته‌اند، به بسته بودن مرز ترکیه به سمت سوریه معترض‌اند. این مرز تا چندی پیش برای عبور افرادی که قصد پیوستن به داعش و النصره را داشتند، باز بود و سوریه بارها به این تردد مرزی تروریست‌ها اعتراض کرده بود.

چند روز پیش شدت اعتراضات در شهر «دیاربکر» به حدی زیاد شد که فرماندار این شهر در ساعات پایانی شب، حکومت نظامی اعلام کرد.

کردهای ترکیه می‌خواهند در این روزها که شهر کردنشین «کوبانی» در سوریه تحت محاصره داعش قرار دارد بتوانند با عبور از مرز به مدافعین این شهر بپیوندند و یا حداقل دولت اجازه ارسال سلاح برای اهالی «کوبانی» را صادر کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها