امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۸:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118101
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه «مردم» چاپ چین در بخشی از یادداشت روز گذشته خود در باره نقش موسسات غیر انتفاعی

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه «مردم» چاپ چین در بخشی از یادداشت روز گذشته خود در باره نقش موسسات غیر انتفاعی آمریکایی در نقش آفرینی‌های اخیر هنگ‌کنگ نوشت: موسسه غیر انتفاعی مردم سالاری آمریکا یا (NED) در راستای راهبرد واشنگتن در ضربه واردکردن به دولت‌های خارجی به نام پشیبرد دموکراسی وارد عمل می‌شود.
این روزنامه در بخشی دیگر از یادداشت خود مدعی شد که خانمی به نام « لوییزا گرو» از مدیر بنیاد ملی مردم سالاری آمریکا ویژه امور آسیا، خاورمیانه چند ماه قبل دیدارهایی را در هنگ‌کنگ با سران معترضین برگزار کرده بود.
روزنامه مردم در ادامه مدعی شد که سرمایه مالی این بنیاد غیر انتفاعی از سوی کنگره آمریکا تامین می‌شود.
این در حالی است که «ماری هارف» سخنگوی وزرات خارجه آمریکا روز گذشته ادعای رسانه‌ها و مقام‌های چینی را رد کرد و رویدادهای هنگ‌کنگ را موضوع داخلی این منطقه دانست.
روزنامه حزب کمونیست خلق چین در خاتمه یادداشت خود با انتقاد شدید از رسانه‌های آمریکایی و مقام‌های این کشور نوشت: این مسئله اجتناب ناپذیر است که این گونه اقدام‌های جدید بخشی از سیاست‌های دولت آمریکا و موسسات غیر دولتی این کشور و رسانه‌ها برای ایجاد انقلاب‌های رنگی در کشورهای مستقل، خاورمیانه، شمال‌ آفریقا و دیگر مکان‌ها است. در این مسیر آمریکا تحت «لوای دموکراسی»، «حقوق بشر»  و «آزادی» پی می‌گیرد اما آمریکا به صراحت در مسیر پیشبرد راهبردها و منافع خود و ضربه به کشورهایی است که در برابر واشنگتن نافرمانی می‌کنند. از دید آمریکا کشوری دموکرات است که در مسیر منافع واشنگتن قرار گیرد.
گفتنی است که هنگ‌کنگ 2 هفته است شاهد درگیری می‌باشد و معترضان هنگ‌کنگی به سیاست چین در برگزاری انتخابات سال 2017 اعتراض دارند.

انتهای پیام/

 

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها