امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۲:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118105
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزیر خارجه عراق روز شنبه در یک گفتگوی تلویزیونی اعلام کرد که ترکیه چاره‌ای به جزء پیوستن ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزیر خارجه عراق روز شنبه در یک گفتگوی تلویزیونی اعلام کرد که ترکیه چاره‌ای به جزء پیوستن به ائتلاف بین المللی علیه داعش ندارد.

«ابراهیم جعفری» در ادامه افزود: اگر چه دولت ترکیه درک و استراتژی مختلفی برای مقابله با داعش دارد اما گزینه ای به جزء پیوستن به ائتلاف بین المللی علیه گروه‌های تروریستی ندارد.

ترکیه همواره مواضع دو پهلو نسبت به داعش داشته است. این کشور ابتدا با ائتلاف بین الملل علیه داعش همراهی نکرد و سپس دوباره اعلام کرد که همکاری می‌کند. از یک طرف در آغاز درگیری‌های سوریه، ترکیه کاملا از گروه‌های مخالف در سوریه که داعش هم یکی از آن‌ها بود حمایت می‌کرد. بعد‌ها که مسئله داعش به عنوان یک مسئله تروریستی در سطح بین المللی مطرح شد و مواضع کشور‌ها مشخص شد. طبیعی بود که ترکیه نتواند دیگر‌‌ همان مواضع قبل را داشته باشد از همین روی یک تغییر موضعی از سوی مقامات ترکیه راجع به داعش مشاهده شد اما این تغییر موضع خیلی جدی نبود. هماچنانکه در موضوع کوبانی خود این‌ها گفتند که به هیچ وجه اجازه نمی‌دهیم، ‌کوبانی به تصرف داعش دربیاید، اما اکنون این کار هم انجام شده ‌و ترکیه که ابتدا گفت ما حتی نیروی زمینی به اجازه پارلمان می‌فرستیم، عملاً می‌بینیم، ‌ترکیه کار‌ ملموسی ‌در رابطه با اینکه اجازه ندهد داعش وارد کوبانی شود انجام نداده است و این‌‌ همان پارادوکس‌هایی است که در سیاست ترکیه نسبت به داعش وجود دارد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها