امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۲۰:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118106
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 112
«یونس ناصیف»، نماینده پارلمان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق تصریح کرد که دخالت ترکیه در شهر «عین العرب»، ...

«یونس ناصیف»، نماینده پارلمان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق تصریح کرد که دخالت ترکیه در شهر «عین العرب»، مرهون عوامل متعددی است که در راس آن اهمیت لجستیکی این شهر برای حزب کارگران کردستان است و اینکه آنکارا آن را تهدیدی علیه توافقنامه صلح خود با اوجالان می‌داند.

ناصیف افزود: ترکیه تلاش می‌کند، با متوسل شدن به ناتو، آن را درگیر بحران سوریه کند، اما این ترفند آنکارا برای ناتو شناخته شده است و به همین دلیل ناتو تن به آن نخواهد داد، به همین دلیل حمایت از داعش را برگزیده است.

وی تاکید کرد: اگر غیر از این بود، چرا ترکیه در قبال نزدیک شدن داعش به قبر شاه سلیمان که‌ اسطوره‌ای بزرگ برای ترک‌هاست، واکنشی از خود نشان نمی‌دهد؟ بنابراین واضح است که میان ترکیه و داعش توافقاتی وجود دارد.

ناصیف ادامه داد: ترکیه در تمام پرونده‌های منطقه‌ای دخالت و با تمام برگه‌های در اختیارش بازی می‌کند و یکی از آنها بحران سوریه و بازی با برگه داعش برای براندازی نظام در سوریه است و هم اکنون می‌دانیم که آنکارا حمله داعش به قبر سلطان سلیمان را دستاویزی برای حمله به سوریه قرار می‌دهد.

وی تاکید کرد که آنچه در منطقه به طور عام و سوریه به طور خاص و اخص‌تر در منطقه «عین العرب» سوریه رخ می‌دهد، بازی کشورهای بزرگ و قدرتمند است. در نتیجه با توجه به آنچه در عین العرب رخ می‌دهد، می‌توان گفت که دولت ترکیه خواهان نابودی کُردها در درجه اول و نظام و دولت سوریه در درجه دوم به خاطر تامین منافع آمریکا وجلب رضایت رژیم صهیونیستی و سرانجام غلبه بر اندیشه‌ قومی – عربی است.

انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار