امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۲:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118110
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  به نقل از رویترز، چاک هگل وزیر دفاع آمریکا در نشست خبری با اشاره به اینکه مبارزه با داعش

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  به نقل از رویترز، چاک هگل وزیر دفاع آمریکا در نشست خبری با اشاره به اینکه مبارزه با داعش زمان‌بر خواهد بود،‌تاکید کرد که شرایط در عین العرب (کوبانی) تبدیل به یک مشکل جدی شده است.

این سخنان در شرایطی مطرح می‌شود که داعش 26 روز است که عملیات خود برای تسلط بر شهر عین العرب (کوبانی) را آغاز کرده و علی‌رغم حملات هوایی جنگنده‌های ائتلاف تحت رهبری آمریکا به مناطقی که رسانه‌های غربی آنرا مواضع داعش می‌نامند نه تنها آنها عقب نشینی انجام نداده‌اند بلکه مسیر لجستیکی آنها برای انتقال سلاح‌های سنگین و نیمه سنگین برای هدف قرار دادن مراکز مهم شهر کوبانی و انتقال نیرو از حومه الرقه همچنان پابرجاست.

شبکه المیادین لبنان در گزارشی با اشاره به اینکه شرایط در عین العرب (کوبانی) نشان داد که ائتلاف تحت رهبری آمریکا برای مقابله با داعش ناکارآمد است تاکید کرد که مبارزان برای تسلیم نشدن در مقابل حملات داعش هم قسم شده‌اند.
بنابراین گزارش درگیری‌های شدیدی در عین العرب میان دو طرف جریان دارد و نیروهای کرد همچنان به مقاومت خود در مقابل تکفیری‌‌ها ادامه می‌دهند.

از سوی دیگر داعش هم با تشدید حملات خود از دو جبهه شرقی و جنوبی تلاش دارد وارد مربع امنیتی مرکز شهر شود و در این زمینه موفقیت‌هایی هم بدست آورده و توانسته کنترل مرکز پلیس عین العرب (کوبانی) ،دفتر مرکزی حزب کارگران کردستان سوریه و فرمانداری شهر را تحت کنترل درآورد.
 انتهای پیام/
 
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار