امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۲:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118121
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۴۷
تعداد بازدید: 32
محمدمهدی زاهدی، نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به ارائه لایحه ...

محمدمهدی زاهدی، نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به ارائه لایحه اصلاح قوانین مالی دولت گفت: ما در جریان مطالعه روی آن در کمیسیون آموزش پیشنهادهایی در راستای حمایت از موضوع تحقیق و فناوری و موضوع داخلی ارائه کردیم که هر دو به تصویب کمیسیون بودجه نیز رسید.

وی در مورد دو پیشنهاد کمیسیون آموزش گفت: بر این اساس، شرکت‌ها و دستگاه‌ها اعم از دولتی و خصوصی می‌توانند تا 20 درصد مالیات‌های خود را با دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی برای انجام پروژه‌های کاربردی قرارداد ببندند.

زاهدی با اشاره به اینکه این قرارداد در راستای رفع نیاز شرکت‌ها و دستگاه‌هاست و یقینا تحول عظیمی در حوزه دانشگاه و صنعت ایجاد خواهد کرد،‌گفت:‌ ما برای به دست آوردن فناوری‌ها از خارج از کشور به نیروهای دانشگاهی خود متکی شده و در حوزه صنعت بومی‌سازی می‌کنیم.

وی با تقاضا از وزارت نفت به منظور حمایت از این پیشنهاد و مصوبه در صورت تصویب در صحن علنی اظهار کرد:‌ با سپردن پروژه‌ها به شرکت‌ها و دستگاه‌های داخلی گام مهمی در جهت خودکفایی علمی و صنعتی کشور برخواهیم داشت.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: پیشنهاد دوم ما تشویق نهادهای دولتی برای تأمین تجهیزات خود از داخل کشور بود که بر مبنای آن دو درصد مابه‌التفاوت خرید دوساله در اختیار این دستگاه‌ها قرار می‌گیرد.

زاهدی در ادامه بیان کرد: با حمایت و مشارکت وزارت نفت و اجرای این مصوبه در زمینه تجهیزات دستگاه‌های مورد نیاز وزارتخانه‌های صنعتی خودکفا خواهیم شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها