امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۹:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118125
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۴۷
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در مراسم تقدیر از برگزیدگان نانوفناوری ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در مراسم تقدیر از برگزیدگان نانوفناوری کشور در مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما با اشاره به وضعیت پژوهشی کشور گفت: کجای دنیا یک استاد دانشگاه 5 دانشجوی دکتری دارد ولی حتی یک قرارداد هم با صنعت ندارد؟ ما تا توانسته‌ایم تعداد مقالات را افزایش داده‌ایم در حالی که باید پتنت‌های بین‌المللی ما نیز افزایش یابد.

وی افزود: در حال حاضر به ازای هر 825 مقاله ISI تنها یک پتنت بین‌المللی داریم در حالی که برای رسیدن به اهداف باید نگرش‌مان را به پژوهش تغییر دهیم تا این آمار هم بهبود یابد.

ستاری گفت: پایه اقتصاد دانش‌بنیان براساس شرکت‌های کوچک و برندهای بزرگ است، ما محیط بکری در دانشگاه‌ها برای پیاده‌سازی ایده‌ها داریم و اگر تلاش کنیم می‌توانیم اشتباهات گذشته را جبران کنیم زیرا چند سال دیگر دیر است،

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: موقعیت خوب ما در نانوفناوری به این دلیل است تقریباً همگام با دنیا آغاز کردیم که البته در بایوتکنولوژی هم باید شرایط خوبی داشته باشیم ولی خوب شروع نکردیم، در رشته علوم‌شناختی هم باید تلاش کنیم.

وی افزود: نمی‌توان در یک اتاق دربسته برای یک جوان محقق پروژه ساخت، این مسئله به معنای خیانت به جوان محقق است و اعتمادبه‌نفس او تخریب می‌شود، اینکه بگویم از پروژه‌های پژوهشی مقالات خود استخراج می‌شود اشتباه است و باید نگرش‌مان را اصلاح کنیم.

ستاری گفت: هدف ما این است که در دانشگاه نحوه تعامل با دیگران را آموزش دهیم و جهت‌گیری ما باید به سمتی باشد که درصد قابل توجهی از درآمد دانشگاه از طریق ارتباط با صنعت تأمین شود.

به گفته وی در حال حاضر دانشگاه‌های ما وابسته به پول دولت هستند و دانشگاه آزاد نیز از طریق شهریه تأمین می‌شود که این مسئله باید اصلاح شود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افزود: نظام آموزشی و پژوهشی در دانشگاه‌ها و حتی دبیرستان‌ها باید اصلاح شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها