امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۴:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118133
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۵۴
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم در حاشیه همایش ملی طلایه‌داران فرهنگ ترافیک در جمع ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم در حاشیه همایش ملی طلایه‌داران فرهنگ ترافیک در جمع خبرنگاران و در پاسخ به این پرسش که «آخرین جزئیات درباره سقوط هواپیمای ناجا چیست؟»، اظهار داشت: هواپیما دو موتوره و از نوع توربو کماندر بوده که هواپیمایی کوچک است و سال‌ها در نیروی انتظامی مشغول به خدمت بوده است که دیروز ساعت 17:45 دقیقه از تهران عازم زاهدان شد.

وی افزود: یک گروه کارشناسان نیروی انتظامی برای نظارت‌ها به منطقه می‌رفتند که متأسفانه حدود ساعت 9 شب در حوالی زاهدان ابتدا از دید رادار گم شده و بعد امروز در کاوش‌های محلی لاشه هواپیما پیدا شد.

احمدی‌مقدم ادامه داد: ارزیابی اولیه این است که خلبان قصد فرود اضطراری داشته که محوطه نسبتاً همواری را انتخاب کرده است.

به گزارش فارس، فرمانده ناجا با بیان اینکه این هواپیما بال‌های پهنی دارد و اگر موتور آن هم کار نکند، مدت زمان قابل توجهی را می‌تواند پرواز داشته باشد، خاطرنشان کرد: زمینی که برای فرود انتخاب شده در هنگام شب بود و زمین ناهمواری داشته و در این ناهمواری‌ها هواپیما دچار آسیب شده و متلاشی می‌شود.

وی افزود: جنازه‌ها نسبتاً سالم هستند که امروز در آنجا کشف شده است و تیم بررسی صحنه از نظر سانحه و تیم فنی اعزام شده‌اند که به هر نتیجه‌ای رسیدند، اعلام می‌کنیم.

سردار احمدی‌مقدم در خصوص سرنشینان این هواپیما گفت: سردار صادقی معاون ایمنی بازرسی نیروی انتظامی و سه کارشناس دیگر عازم منطقه بودند که متأسفانه این حادثه رخ داد.

فرمانده ناجا گفت: سرنشینان هواپیما دو خلبان و یک فنی پرواز و همچنین چهار نفر از کارشناسان نیروی انتظامی بوده‌اند.

سردار احمدی مقدم در پاسخ به این پرسش که «وضعیت مرزها چگونه است»، تصریح کرد: مرزهای ما شایسته توجه بیشتری است و تهدیدات پیرامون ما جدی است و بالاخره اخبار عراق، مرزهای ترکیه، افغانستان و پاکستان را مردم پیگیری می‌کنند.

وی افزود: دولت‌ها یا توان ندارند یا اهتمام لازم را ندارند و خصوصاً در پاکستان نوعی از آزادی عمل بیش از حد را گروه‌های تروریستی دارند و با استفاده از خاک پاکستان می‌آیند ضرباتی را وارد می‌کنند که در تعقیبشان هستیم.

سردار احمدی مقدم ادامه داد: اما به صورت اساسی باید سرمایه‌گذاری را در مرز بیشتر کنیم و مرزهای کاملاً امن داشته باشیم.

فرمانده نیروی انتظامی در خصوص انسداد مرزها خاطرنشان کرد: 10 سال قبل این حوادث در شمال سیستان و بلوچستان بود و با عملیات انسداد مرز، این ناامنی‌ها به منطقه‌ای که هنوز انسداد مرز در آنجا کامل انجام نشده، کشیده شده است.

وی گفت: اگر سرمایه‌گذاری بیشتری انجام شود، فکر می‌کنم شرایط را در آنجا به وضع مطلوب برسانیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار