امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۳:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118134
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۵۴
تعداد بازدید: 34
امیرمسعود شهرام‌نیا مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی فارس به فرانکفورت درباره میزان فروش رایت آثار ایرانی گفت: حداقل ...

امیرمسعود شهرام‌نیا مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی فارس به فرانکفورت درباره میزان فروش رایت آثار ایرانی گفت: حداقل ١٢ مورد از آثار را به صورت قطعی اطلاع دارم که در بحث رایت توافقاتی حاصل شده است.

وی بیان کرد: مذاکرات آغاز شده و فکر می‌کنم مجموعا کتاب‌هایی که در غرفه جمهوری اسلامی ایران تا مرحله پایانی منجر به رایت خواهد شد عدد چشمگیری خواهد بود.

به گفته وی، اصولا ما در پی آنیم که ناشران را به هم وصل کنیم و وظیفه‌ای را برای ارشاد قایل نیستیم چراکه کتابی برای فروش رایت در اختیار نداریم، اما خوشحالم این مقدمه چینی و فراهم شدن ابزار این ارتباط و به رسمیت شناخته شدن مجاری نشر ایران در فضای نشر بین الملل آرام آرام در حال شکل گیری است؛ این اتفاق مهمتر از ان است که ما امتیاز چند کتاب را واگذار کنیم اگر مسیر را خوب آغاز کنیم ناخودآگاه ناشران بزرگ می آیند.

وی در پاسخ به اینکه استقبال از چه کتاب‌هایی بیشتر بوده افزود؛ بسیاری از مذاکرات از سوی آژانس ادبی غزال پیگیری می شود اما جالب است بدانید حوزه ادبیات، زنان، را مشتاقانه جویا هستند ضمن اینکه آثار برخی نویسندگان را به خوبی می‌شناسند مثل مرحوم دکتر شریعتی تا آثار سید مهدی شجاعی که سراغ آنها را از ما می‌گیرند. اگر به ترتیب بخواهم عنوان کنم، حوزه‌های دین، ادبیات و زنان سه حوزه پرطرفدار هستند.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها