امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۱:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118137
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۵۴
تعداد بازدید: 69
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بوشهر، قاسم رضایی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از این میزان اعتبار مورد نیاز، 3 هزار ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بوشهر، قاسم رضایی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از این میزان اعتبار مورد نیاز، 3 هزار میلیارد تومان برای ابنیه و 5 هزار میلیارد تومان هم برای تجهیزات از جمله تجهیزات دریایی نیاز است.

وی افزود: امسال 87 میلیارد تومان اعتبار برای مرزبانی مورد تصویب قرار گرفته که 33 میلیارد تومان آن تخصیص یافته است و امیدواریم دولتمردان در برنامه ششم توسعه نیازهای اعتباری مرزبانی را تامین کنند.

فرمانده مرزبانی ناجا تصریح کرد: در سراوان هم‌مرز با کشور دوست و مسلمان پاکستان، شاهد حضور اشرار بوده و هستیم و با توجه به اینکه پاکستان از دوستان ایران است، فعالیت اشرار در این کشور علیه ایران برای ما قابل قبول نیست.

رضایی گفت: پاکستان دولت و ارتش قوی دارد و مطالبه جدی ما از آنها این است که با اشرار برخورد لازم را داشته باشند، چون ما از اشرار خسارت می‌بینیم در صورت عدم همکاری آن‌ها خود مجبوریم با آنها مقابله کنیم.

رضایی با تاکید بر اینکه با توجه به تحریم‌هایی که وجود دارد، سیاست ما خودکفایی و استفاده از امکانات داخلی است، ادامه داد: در مدت هشت ماه گذشته 4 فروند شناور 50 فوتی بازسازی شده و قطعات این شناورها وارداتی بود و کشورها آن را به ما واگذار نمی‌کردند، ولی با قطعه‌پروری توانستیم تجهیزات مورد نیاز بازسازی را تامین کنیم.

رضایی در ارتباط با سقوط هواپیمای ناجا گفت: در این پرواز سه تن از کادر پروازی و 4 نفر از کارشناسان ارشد ناجا به شهادت رسیدند.

فرمانده مرزبانی ناجا در مورد مرزهای ایران و عراق بیان داشت: عراق ناامن است، اما پیش‌بینی لازم برای مقابله با تهدیدات احتمالی را کردیم و با اشرافیتی که داریم، فکر نمی‌کنیم کسی جرات نزدیک شدن به مرزهای غربی کشور را داشته باشد.

رضایی اضافه کرد: امسال تاکنون در مرزهای شرقی کشور 26 تن کشفیات مواد مخدر داشتیم و این آمار در مقایسه با دوره‌های قبل افزایش داشته است.

وی با اشاره به بیانات فرمانده کل قوا در مورد تقویت دریابانی خاطرنشان کرد: تقویت دریابانی از بیانات فرمانده کل قوا بوده و نشست امروز در بوشهر نیز در راستای تحقق این فرمان است.

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: در مرزهای آبی کشور، در شرایط سخت نمی‌توانیم فعالیت خوبی داشته باشیم، ولی برنامه مرزبانی ناجا این است تا با فراهم آوردن تجهیزات لازم در شرایط آب و هوایی سخت نیز در نقطه صفر مرز دریایی حضور داشته باشیم.
انتهای پیام/66006/ب40/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها