امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۳:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118139
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۵۴
تعداد بازدید: 34
عبداله بهرامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به تصمیم هیأت مدیره اتاق تعاون مرکزی ایران برای به تعویق ...

عبداله بهرامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به تصمیم هیأت مدیره اتاق تعاون مرکزی ایران برای به تعویق انداختن برگزاری مجمع  عمومی اتاق تعاون ایران، اظهار داشت: این اقدام هیأت مدیره با بهانه اجرای ماده 76 قانون اصلاح قانون تعاون انجام شده است.

عضو هیأت بازرسی اتاق تعاون ایران تصریح کرد: بر اساس ماده 76 اتحادیه‌ها و اتاق‌های تعاون 3 ماه مهلت دارند تا اساسنامه خود را با قانون جدید مطابقت دهند، در غیر این صورت از هیچ یک از مزایای تعاونی‌ها برخوردار نخواهند بود.

وی ادامه داد: اعضای هیأت مدیره اتاق مرکزی با اشاره به این ماده قانونی اعلام کردند که چون تعدادی از اتحادیه‌های تعاونی هنوز اساسنامه خود را ارائه نکرده‌اند، ما نمی‌توانیم انتخابات را برگزار کنیم بنابراین مجمع عمومی اتاق تعاون 20 دی ماه برگزار می‌شود.

وی با اشاره به مخالف بودن هیأت بازرسی و هیأت نظارت با به تعویق افتادن برگزاری مجمع افزود: ما در هیأت بازرسی در تیرماه و شهریورماه طی نامه‌های جداگانه‌ای به هیأت مدیره تذکر دادیم که مجمع را در اولین فرصت و در مدت قانونی برگزار کنیم، اما متاسفانه این کار عملی نشد.

بهرامی گفت:‌ هم‌اکنون یک ماه از مهلت قانونی فعالیت اعضای هیأت مدیره اتاق تعاون ایران گذشته است، درحالی که طبق قانون باید دو ماه قبل از موعد مقرر، مقدمات انتخابات فراهم شود و تغییر هیأت مدیره صورت گیرد.

این فعال بخش تعاون گفت: همچنین طی نامه‌ای که به رئیس کمیسیون اصل 44 مجلس در این باره داده شد، وی هم در نظر مشورتی اعلام کرد که انتخابات باید در موعد مقرر برگزار شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر که مجلس و دولت از بخش تعاون حمایت می‌کند باید از فرصت استفاده کامل بکنیم، گفت:‌ فعالیت اتاق تعاون نباید به خاطر چند اتحادیه متوقف شود ضمن اینکه عدم تطبیق اساسنامه به معنی خروج از عضویت تعاون نیست و فقط از برخی مزایا محروم خواهند شد که آن هم با ارائه اساسنامه جدید برطرف می‌شود.

بهرامی ضمن انتقاد از رفتار هیأت مدیره اتاق ایران گفت:‌ متاسفانه برخی از این افراد ضمن تهدید برخی تعاونگران، از آنها خواستند که نامه‌ای را امضا کنند که زمان برگزاری مجمع به تعویق بیفتد در غیر این صورت از حضور آنها در جلسه مجمع جلوگیری خواهد شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها