امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۱:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118141
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۵۴
تعداد بازدید: 48
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم،‌ آیت‌الله سیدهاشم حسینی‌بوشهری در دیدار با محمود مهرمحمدی رئیس دانشگاه فرهنگیان که پیش از ظهر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم،‌ آیت‌الله سیدهاشم حسینی‌بوشهری در دیدار با محمود مهرمحمدی رئیس دانشگاه فرهنگیان که پیش از ظهر امروز در مرکز مدیریت حوزه علمیه سراسر کشور در قم انجام شد، ضمن تبریک عید غدیر خم اظهار کرد: این عید یکی از بزرگ‌ترین اعیاد امت اسلامی است.

وی اضافه کرد: مقوله فرهنگ تعلیم و تربیت بسیار مورد تاکید دین اسلام قرار گرفته و اینکه مسئولان دانشگاه فرهنگیان به دنبال افزایش تعامل‌ این دانشگاه با حوزه‌های علمیه هستند اقدام خیرخواهانه‌ای است.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با اشاره به نقش مدارس در آموزش و پروش تصریح کرد: اگر بخواهیم در مسیر جهانی تعلیم و تربیت تغییری ایجاد کنیم، باید به محوریت جریان آموزش و پروش که مدارس است توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

وی از معلم‌ها و فعالان فرهنگی به عنوان نقش‌آفرینان مدارس یاد کرد و گفت: تغییر مسیر جهانی نیز در پرتو تغییر تعلیم و تربیت است.

آیت‌الله حسینی بوشهری با بیان اینکه نام دانشگاه فرهنگیان با عنوان دانش‌سرای تعلیم و تربیت در میان جامعه مطرح شده است،‌ بیان کرد: تربیت معلم در دوران قبل از انقلاب نیز ویژگی‌های خاصی داشت و امروزه که دانشگاهی برای تربیت فرهنگیان فعالیت خود را با گستره مناسبی آغاز کرده است، باید در این زمینه اقدامات مطلوب‌تری انجام دهیم.

وی ادامه داد: دانشگاه‌های کشور دانشجویان را با علوم مختلف آشنا خواهند کرد و ظرفیت‌های علمی مورد نیاز را به آنها انتقال خواهند داد، اما دانشگاه فرهنگیان وظیفه دارد علاوه بر انتقال بار علمی مناسب به دانشجویان، اخلاق و ایمان آنها را تقویت و این افراد را با مباحث تربیتی آشنا کند.

آیت‌الله حسینی بوشهری با اشاره به اینکه خروجی دانشگاه‌ها مسئولان ارشد نظام اسلامی هستند،‌ خاطرنشان کرد: دانشگاه فرهنگیان باید به دنبال انسان‌سازی باشد تا بتواند سرعت رسیدن جامعه اسلامی به تعالی را افزایش دهد.

امام جمعه قم استفاده از ظرفیت‌ حوزه‌های علمیه در دانشگاه‌های فرهنگیان را اقدامی مطلوب دانست و یادآور شد: حوزه جریان تربیت معلم کشور را تکمیل خواهد کرد.

وی با اشاره به برگزاری جلسه‌های مختلف در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه در راستای بررسی موارد همیاری با دانشگاه فرهنگیان افزود: امروز افراد با انگیز‌ه‌ای در این دانشگاه فعالیت دارند که امیدواریم با همکاری‌های بیشتر اقدامات گسترده‌تری در سطح کشور انجام دهیم.

آیت‌الله حسینی بوشهری با تاکید بر انتقال آموزه‌های دینی معلم‌ها به دانش‌آموزان گفت: در کنار گسترش مراکز آموزشی باید به افزایش کیفیت تعلیم و تربیت نیز توجه شود و در اعتلای فرهنگ کشور هر فردی وظیفه و رسالت ویژه‌ای دارد.
انتهای پیام/78016/ک30/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها