امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۰:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118144
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۵۴
تعداد بازدید: 23
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کنفرانس بازسازی غزه در قاهره آغاز به کار کرد. انتظار می‌رود در این کنفرانس بخشی از نیاز ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کنفرانس بازسازی غزه در قاهره آغاز به کار کرد. انتظار می‌رود در این کنفرانس بخشی از نیاز اولیه 4 میلیاردی برای بازسازی غزه تامین شود.

السیسی: فلسطین یکی از مسائل اساسی جهان عرب است

عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور کشور میزبان در آغاز این کنفرانس در سخنان خود ضمن خوشامد به تمام مقامات شرکت‌کننده و محمود عباس، افزود: همگی ما همبستگی خود با فلسطین را اعلام می‌کنیم و تاکید می‌کنم حفظ خون بی‌گناهان فلسطینی بر عهده مصر است.

وی تاکید کرد که موضوع فلسطین از مسائل اساسی جهان است

وی ادامه داد؛ مصر فقط به ایفای نقش سیاسی در قبال فلسطین اکتفا نمی‌کند بلکه از نظر انسانی، درمان مجروحان فلسطینی در بیمارستان‌های مصر و تهیه غذا و دارو نیز به فکر فلسطین است. وی تاکید کرد که فلسطین مسئله تمام اعراب است و انچه مصر به آن اقدام کرده زمینه مناسبی برای بازسازی هر چه زودتر غزه را فراهم کرده است.

السیسی افزود: نباید آرزوهای ملت فلسطین را نادیده گرفت و بازسازی غزه باید بر دو محور اساسی آتش‌بس و انجام وظایف تشکیلات خودگردان در نوار غزه استوار باشد.

عباس: شهرک سازی‌ها 60 درصد اراضی کرانه باختری را اشغال کرده

محمود عباس نیز در سخنان خود بر ادامه هماهنگی با مصر برای استمرار آتش‌بس در نوار غزه و تثیبت آن تاکید کرد.

وی گفت: وضعیت کنونی غزه نیاز به امکانات بسیاری برای بازسازی دارد و به پشتیبانی‌های بین‌المللی برای بازسازی غزه بر اساس طرح دولت توافق ملی امیدواریم.

عباس در سخنان خود به افزایش شهرک‌سازی اسرائیلی در کرانه باختری گریز زد و افزود که ادامه این طرح‌ها ما را از 60 درصد اراضی کرانه باختری محروم کرده است.

رئیس تشکیلات خودگردان سپس از جامعه بین‌الملل خواست حامی طرح پایان اشغال فلسطین باشند و به مسئولیت‌های خود در قبال فلسطین و نیز جلوگیری از درگرفتن جنگی دیگر در این منطقه عمل کنند.

بان کی مون: سازمان ملل 2.1 میلیارد دلار به بازسازی غزه کمک می‌کند

بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل نیز دراین کنفرانس اعلام کرد که سازمان ملل قصد دارد 2.1 میلیارد دلار برای بازسازی غزه اختصاص دهد و این طرح سازمان ملل نیازمند سخاوت اعضای آن است.

آقای بان در ادامه به توافق فتح و حماس و تشکیل دولت توافق ملی پرداخت و ضمن استقبال از آن بر ادامه حمایت سازمان ملل ازدولت توافق ملی و نظارت آن بر نوار غزه تاکید کرد.

وی در ادامه گفت:« پیام من به همگان روشن است، من خواهان یک محیط همراه با آرامش، تفاهم مشترک و احترام به حقوق انسانی هستم تا نزاع کنونی از بین برود. وی از دو طرف فلسطینی و اسرائیلی خواست مذاکرات پیش روی قاهره برای آتش‌بس را مغتنم بشمارند و برای رسیدن به آتش‌بس دائمی تلاش کنند و تاکید کرد که نتایج این مذاکرات بر زندگی روزمرده مردم غزه تاثیر دارد.

آقای بان سپس دو طرف فلسطینی و اسرائیلی را به صلح و آشتی بر اساس طرح «دو دولت» تشویق کرد. وی به خانواده‌های غزه که عزیزان خود را در جنگ از دست داده‌اند تسلیت گفت و ضمن اشاره به تعداد شهدا و مجروحان افزود که تعدادی از موسسات مربوط به سازمان ملل نیز در این جنگ تخریب شده است و 11 تن از کارمندان سازمان ملل نیز جان خود را از دست داده‌اند.

بان کی مون در نهایت بر همکاری تمام جامعه بین‌الملل برای حل مسئله فلسطین و کاستن از درد و رنج مردم غزه تاکید کرد.
کری خواستار از سرگیری مذاکرات سازش شد
جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا در سخنرانی خود از کمک 212 میلیون دلاری آمریکا به بازسازی غزه خبر داد و از همگان خواست دراین امر شرکت کنند.
کری در ادامه بر لزوم بازگشت به مذاکرات سازش تاکید کرد و آن را به خاطر منطقه حیاتی خواند و افزود که اجرایی شدن طرح «دو دولت» اکنون ضروری تر به نظر می‌رسد.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار