امروز : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 22
۰۸:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118147
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۵۴
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه صبح امروز در مراسم گرامیداشت بیست و سومین سالروز تأسیس سازمان بازرسی کل کشور ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه صبح امروز در مراسم گرامیداشت بیست و سومین سالروز تأسیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به گزارش اخیر دبیرکل سازمان ملل متحد درباره کشورمان گفت: ترجمه بخشی از حرف‌های دبیر‌کل سازمان ملل به این معناست که ما می‌دانیم قصاص جزء حقوق طبیعی افراد است اما نظام جمهوری اسلامی باید کاری کند که احکام قصاص اجرایی نشود.

وی افزود: ما سؤال‌مان این است که آقای بان‌کی‌مون چه کاره هستند که بخواهند برای یک نظام به بزرگی جمهوری اسلامی تعیین تکلیف کرده و بگویند چه شود و چه نشود.

آیت‌الله آملی لاریجانی تصریح کرد: در این گزارش آمده است که جوانی 15 ساله در اصفهان به قصاص محکوم شده و در 17 سالگی حکم وی اجرا شده است. حال آنکه بررسی ما نشان می‌دهد چنین حکمی صادر و اجرا نشده است.

وی گفت: در گزارش اخیر آمده است که زنان در کشور ایران از جایگاهی برخوردار نیستند حال آنکه هیچ منعی برای حضور زنان در شورای نگهبان وجود ندارد و همچنین در دولت نیز هم وزیر زن داشته‌ایم و هم معاونین زن.

وی گفت: سوال ما این است که آقایان پاسخ دهند چرا در آمریکا تاکنون رئیس‌جمهور زن نداشته‌ایم یا چرا دبیرکل سازمان ملل تاکنون از میان زنان انتخاب نشده است؟
ادامه دارد...
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها