امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۹:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118149
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۵۴
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، ولی‌الله سیف رئیس کل بانک مرکزی در مصاحبه با بلومبرگ گفت، حتی اگر تحریم‌ها ادامه یابد، اقتصاد ایران به رشد خود ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، ولی‌الله سیف رئیس کل بانک مرکزی در مصاحبه با بلومبرگ گفت، حتی اگر تحریم‌ها ادامه یابد، اقتصاد ایران به رشد خود ادامه خواهد داد.

سیف که برای شرکت در اجلاس پاییزه صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی به واشنگتن سفر کرده است، ادامه داد، پیش‌بینی می شود که رشد اقتصادی ایران در سال جاری به 3 درصد برسد.

وی خاطرنشان کرد، وضعیت اقتصادی ایران رو به بهبود است.

رئیس کل بانک مرکزی ایران تصریح کرد، برنامه اقتصادی که ما در حال حاضر داریم بر این حقیقت استوار است که تحریم‌ها ادامه خواهد یافت و فرض بر این موضوع گذاشته شده است. طبیعتا، اگر تحریم‌ها برداشته شود، ما نتایج بهتری بدست خواهیم آورد.

به گزارش بلومبرگ، پیش‌بینی‌های سیف از پیش‌بینی‌های منتشر شده از سوی صندوق بین‌المللی پول در هفته گذشته خوش‌بینانه‌تر است. این نهاد بین‌المللی رشد اقتصادی ایران در سال کنونی را 1.5 درصد و در سال 2015 برابر با 2.3 درصد برآورد کرده بود.

سیف گفت، بانک مرکزی نرخ تورم 17 درصدی را برای امسال و 14 درصدی را برای سال بعد هدف‌گذاری کرده است. این بانک امیدوار است که افزایش قیمت‌ها در سال 2016 تک رقمی شود.

صندوق بین‌المللی پول نرخ تورم ایران برای سال جاری را 23 و سال آینده 22 درصد برآورد کرده است.

این مقام ایرانی از اظهارنظر در مورد برنامه هسته‌ای ایران خودداری کرد و گفت، این موضوع مربوط به دیپلمات‌ها است. بانکدارها برای بدترین شرایط برنامه‌ریزی می‌کنند و نسبت به بهترین شرایط امیدوار هستند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها