امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۶:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118152
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۵۴
تعداد بازدید: 65
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جماعت انصارالله یمن امروز یکشنبه برای نخستین‌بار در «صنعا» پایتخت یمن به مناسبت عید غدیر ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جماعت انصارالله یمن امروز یکشنبه برای نخستین‌بار در «صنعا» پایتخت یمن به مناسبت عید غدیر خم، جشن گرفتند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری اماراتی «ارم»، شمار زیادی از طرفداران جنبش انصارالله یمن در خیابان فرودگاه صنعا جشن عید برپا کردند و در این میان فریادهای لبیک یا علی (ع) و شعارهای معروف این جنبش نیز شنیده می‌شد. مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، لعنت بر یهود و اسلام پیروز است شعار اصلی این جنبش است.

شرکت کنندگان در این جشن از طریق 2 تلویزیون بزرگ سخنرانی «عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله را از طریق شبکه ماهواره‌ای «المسیرة» را گوش دادند. وی نیز مژده داد که رئیس‌جمهور یمن امروز نخست‌وزیر مامور تشکیل کابینه جدید را به همه معرفی خواهد کرد.

این جشن به این شکل برای نخستین بار در صنعا برگزار می‌شود. انصارالله طی سالهای گذشته این جشن بزرگ را تنها در استان «صعده» در شمال یمن به طور علنی برگزار می‌کردند و در سایر استانها این جشن به طور غیرعلنی برگزار می‌شود. اما امسال همزمان با صعده، صنعا نیز شاهد برپایی جشن عید بود.

عیدغدیر خم یکی از بزرگترین اعیاد مسلمانان شیعه است که مصادف است با 18 ذی‌الحجه که روز ولایت علی بن ابی طالب (ع) است.

انتهای پیام/غ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها