امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۰:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118169
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۴۴
تعداد بازدید: 39
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تمامی روسای جمهور آمریکا موجب سرخوردگی می‌شوند و این سرخوردگی به واسطه اشتغال، انتظارات

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تمامی روسای جمهور آمریکا موجب سرخوردگی می‌شوند و این سرخوردگی به واسطه اشتغال، انتظارات غیرمنطقی آمریکایی‌ها از روسای جمهورشان و همچنین وجود تضاد بین وعده‌های دوران کمپین انتخاباتی رئیس‌جمهور (که در آن هرچه که می‌توانند وعده می‌دهند) و دوران ریاست‌جمهوری وی (که در آن دلایلی که نتوانستند وعده‌هایشان را عمل کنند) می‌باشد.

«آرون دیوید میلر» در مقاله‌ای در روزنامه واشنگتن‌پست ضمن اعلام این مطلب ادامه داد، بنابراین «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا اولین رئیس‌جمهوری نیست که نتوانسته انتظارات را برآورده سازد و آخرین رئیس‌جمهور نیز نخواهد بود اما او آمده بود که چیز دیگری را ابراز کند و آن خطرات و مشقت‌های رسیدن به عظمت در ریاست‌جمهوری بدون بحران، شخصیت و ظرفیت لازم برای رسیدن به آن.

اوباما در سخنرانی خود در سال 2009 به جمعیت 1.8 میلیون نفری گفت: «هم‌اکنون برخی در خصوص میزان آرزوهای ما سوال می‌کنند. چه کسی می‌گوید که نظام ما تحمل طرح‌های بسیار بزرگ را ندارد.

طبق این گزارش، زمان برای قضاوت درباره ریاست‌جمهوری اوباما و مقایسه او با دیگر روسای جمهوری آمریکا نیاز است. او به طور قطع یک رئیس‌جمهور شکست خورده نیست اما بعید است که به بزرگی از او یاد شود.

به طور قطع، اوباما مجموعه‌ منحصر به فردی از شرایط را به ارث برده است؛ همانطور که بقیه روسای جمهور آمریکا به ارث برده بودند اما شرایط و وقایعی که او به ارث برده بود در مقایسه با بقیه هولناک‌تر بود اما هیچ یک از بحران‌هایی که او با آن مواجه بود در مقایسه با روسای جمهور پیشین آمریکا غیر قابل مهار نبود.

طبق این گزارش، هر قضاوتی که از سیاست‌های اوباما شود، باز هم شکاف عمیقی بین انتظاراتی که برای خود و حامیانش تعیین کرد و واقعیت ریاست‌جمهوری‌اش وجود دارد. اوباما برای به وجود آوردن عظمت و بزرگی رئیس‌جمهور شد اما بسیاری از آنهایی را که یکبار یا حتی دوبار به نفع او رأی‌ دادند را ناامید کرد زیرا آنها به شدت اعتقاد داشتند که اوباما می‌تواند واشنگتن را تغییر دهد اما او نتوانست، بسیاری معتقد بودند او می‌تواند کشور آمریکا و سیاست‌خارجی آمریکا را دگرگون کرد اما او اینکار را نکرد و بسیار معتقد بودند که اوباما می‌تواند رئیس‌جمهور رویاهای آنها و شبیه به «جان اف کندی» شود که اینگونه نشد و همگی آنها ناامید شدند.

واشنگتن‌پست در پایان اینگونه نتیجه‌گیری کرد، در نهایت اوباما نتوانست ناجی حامیان امیدوارش شود. اوباما در کمپین انتخاباتی سال 2008 گفته بود: «من همچون یک آزمون «رورشاخ»(نوعی آزمون روانشناسی) هستم. حتی اگر در نهایت افراد مرا ناامیدکننده بدانند، احتمالاً یک چیز به دست خواهند آورد.» اما درباره اوباما، ظرفیت و شخصیت وی و انتظارات مردم از او چنین اجازه‌ای را نمی‌دهد.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها