امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۰:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118171
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۴۴
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی بعدازظهر امروز یکشنبه پیش از عزیمت خود به ژنو به ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی بعدازظهر امروز یکشنبه پیش از عزیمت خود به ژنو به منظور شرکت در صدوسی و یکمین اجلاس جهانی بین‌المجالس، گفت: این اتحادیه ریشه‌دار است و در اجلاس کنونی در مورد موضوعات مهمی همچون تروریسم در جهان، مسئله کمبود آب، برابری جنسیتی و خشونت علیه زنان که برخی کشورها به آن دست به گریبان هستند بحث خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در کمیته‌های کاری درباره مسائل حقوق بشری نیز صحبت خواهد شد، اظهار داشت: جریانی به دنبال آن است که اتحادیه جهانی بین‌المجالس را که ساختار مشخص و جداگانه دارد به زیر نظر سازمان ملل متحد ببرد که در این مورد اختلاف نظرهایی میان اعضا وجود دارد.

لاریجانی از مذاکرات خود با رؤسای مجالس عضو اتحادیه جهانی بین‌المجالس در ژنو خبر داد و گفت: رایزنی‌هایی با رؤسای هیأت‌های شرکت کننده برخی شرکت‌ها در مورد مسائل منطقه‌ای و جهانی صورت خواهد گرفت.

وی در مورد محورهای سخنرانی خود در این اجلاس خاطرنشان کرد:‌ وضعیت منطقه و مشکلات برخی کشورها به ویژه در حوزه تروریسم و بهانه‌هایی که برخی برای شلوغ‌تر کردن اوضاع می‌تراشند از جمله محورهای سخنانم در ژنو خواهد بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ریشه برخی از این بهانه‌جویی‌ها را مسائل منطقه‌ای و برخی دیگر را مسائل بین‌المللی عنوان کرد و در ادامه گفت: در مورد موضوع برابری جنسیتی نیز سخنانی ایراد خواهد کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها