امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۵:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118173
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۴۴
تعداد بازدید: 28
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه استاندارد کردن در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه استاندارد کردن در پیشرفت صنعت و اقتصاد نقش به سزایی دارد، گفت: سرمایه‌گذاری در راه بهبود کیفیت کالاهای تولیدی برای پاسخ گویی به نیازهای مصرف کنندگان داخلی و راه‌یابی کالا به بازارهای جهانی و کاهش واردات، مهم ترین اصل در توسعه اقتصادی است.

اسحاق جهانگیری امروز یکشنبه در آیین روز جهانی استاندارد افزود: استانداردها هم اکنون جزء جدایی ناپذیر از زندگی و جوامع بشری است، به طوری که روش‌های علمی را جایگزین شیوه های سنتی کرده است.

وی ادامه داد: امروزه کیفیت، خواست و میل زود گذر تبلیغاتی نیست زیرا موضوع مرگ و زندگی مطرح است و بی توجهی به آن سبب از دست رفتن مشتریان و کاهش درآمد می شود.

معاون اول رییس جمهوری اضافه کرد: کشورهای جهان با برگزاری مراسم ویژه ، روز جهانی استاندارد را گرامی می‌دارند، تا ضمن ترویج فرهنگ استاندارد، ضرورت آن را در زندگی روزمره آحاد جامعه یادآور شوند و اثر بخشی استانداردها را در عرصه های مختلف علمی، اقتصادی و اجتماعی بازگو کنند.

جهانگیری تصریح کرد: استاندارد عبارت است از نظمی مبتنی بر نتایج ثابت علوم، فنون و تجربه های بشری که به صورت قواعد، مقررات و نظام هایی به منظور ایجاد هماهنگی و وحدت رویه، افزایش میزان تفاهم، تسهیل ارتباطات ، توسعه صنعت، صرفه جویی در اقتصاد ملی و حفظ سلامت و ایمنی عمومی به کار می‌رود.

معاون اول رییس جمهوری یادآور شد: نظریه‌ای که می‌گوید استانداردها به نیازهای فردی و اقتصادی مصرف کنندگان توجه دارد، درست است، اما استواری نظام صنعت و فناوری نیز از اهداف استاندارد به شمار می‌آید.

جهانگیری با بیان این که استاندارد، شالوده استواری را برای پیشبرد و توسعه صنعت و اقتصاد فراهم می‌کند، ادامه داد: استاندارد فقط به نتیجه محصول نهایی بسنده نمی کند، بلکه خط تولید را از ابتدا تا انتها زیر نظر می‌گیرد؛ این مدیریت برنامه ریز و هدفمند، پویایی را به بخش های سازمانی هدیه می دهد.

معاون اول رییس جمهوری اظهار داشت: در شرایط کنونی کشور، توسعه صادرات غیر نفتی از اولویت‌های کشور است، زیرا هم در سیاست های اقتصاد مقاومتی مورد تاکید قرار گرفته و هم نقش مهمی در خروج کشور از شرایط رکود دارد.

جهانگیری اضافه کرد: هر کشور در حال توسعه که افزایش و بهبود ظرافت صنعتی را در راس برنامه های خود قرار داده باشد، در می‌یابد که استاندارد کردن شاخص های تولید و خدمات و همچنین سنجش و کنترل کیفیت محصولات از جمله نکات اصلی در برنامه های توسعه صادرات است.

معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه بشر در طول عمر خویش با رعایت قوانین و مقررات، نوعی استاندارد را به وجود آورده و در راه رفاه و آسایش خودش به کار گرفته است، گفت: هرچه استانداردسازی توسعه یابد و تعهد به رعایت استانداردها بیشتر شود از پیشرفت و تعالی جامعه خبر می دهد.
انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها