امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۶:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118181
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۴۴
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، بعد از مجموعه عملیات‌هایی که ارتش سوریه طی آنها موفق به تسلط بر تعدادی از تپه‌های ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، بعد از مجموعه عملیات‌هایی که ارتش سوریه طی آنها موفق به تسلط بر تعدادی از تپه‌های استراتژیک در ریف شمالی حماه شد و بازتاب آن تامین امنیت بیش از پیش مناطق پیرامونی شهر «محرده» شد، هم اکنون نیروهای ارتش سوریه به سمت «مورک» در حرکت هستند.

جدیدترین گزارش‌های میدانی رسیده در این خصوص تاکید می‌کند که عملیات ارتش سوریه در ریف شمالی حماه همچنان ادامه دارد و ارتش سوریه همچنان درحال پیشروی به سمت شهرک استراتژیک مورک از دو محور شرقی وغربی است.

این گزارش‌ها تاکید می‌کند که نیروهای ارتش سوریه موفق شدند، بر مناطق گسترده‌ای از اطراف این شهرک تسلط پیدا کنند و راه‌های امداد و کمک رسانی گروه‌های مسلح در دو محور شرقی و غربی را قطع کنند، به ویژه آنکه شهرک مورک به دلیل قرار داشتن در شمال شهر حماه، مرکز استان حماه و نزدیکی به بزرگراه بین المللی دمشق – حلب از اهمیت استراتژیک بسیاری برخوردار است و اصلی‌ترین گذرگاه گروه‌های مسلح بین ریف حماه و ریف ادلب به شمار می‌آید.

قطع راه‌های ارتباطی گروه‌های مسلح در دو محور فوق الذکر موجب کاهش کمک‌های لجستیکی ارائه شده از سوی کشورهای همجوار به گروه تروریستی تکفیری «جبهه النصره» شد که اولین بازتاب آن شکست‌ها و ناکامی‌های این گروه در جبهه‌های مختلف ریف حماه بود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها