امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۸:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118194
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۲۰
تعداد بازدید: 19
محمدرضا محسنی‌ثانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار کرد: هیچ یک از مسئولان نظام با توافق به هر قیمتی موافق نیستند بنابراین حفظ حقوق هسته‌ای ...

محمدرضا محسنی‌ثانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار کرد: هیچ یک از مسئولان نظام با توافق به هر قیمتی موافق نیستند بنابراین حفظ حقوق هسته‌ای جمهوری اسلامی از خطوط قرمز مذاکرات است و باید همواره به این مسئله توجه کرد که غربی‌ها از سر استیصال و درماندگی دست به هر کاری می‌زنند تا مانع به رسمیت شناختن حقوق جمهوری اسلامی شوند.

*توافق به هر قیمتی نمی‌تواند مورد قبول نظام اسلامی باشد

وی با اشاره به اینکه برخی اعلام می‌کنند که رسیدن به هر توافقی بهتر از نرسیدن به توافق است، گفت: بیان این جمله نشان می‌دهد که برخی از آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی دور شده‌اند و نمی‌دانند که توافق به هر قیمتی نمی‌تواند مورد قبول نظام اسلامی باشد.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی تاکید کرد: توافق به هر قیمتی با آرمان‌های انقلاب اسلامی همخوانی ندارد و ما اجازه نمی‌دهیم که چنین اقدامی صورت پذیرد بنابراین در این توافق باید حقوق جمهوری اسلامی به رسمیت شناخته شود. 

محسنی‌ثانی یادآور شد: تیم مذاکره کننده هرگز نباید بر روی خطوط قرمز معامله کنند و باید این مسئله را در نظر داشته باشند که توافق به هر قیمتی یک اشتباه استراتژیکی است و چنین توافقی ثمره مقاومت و پایبندی بر حقوق هسته‌ای جمهوری اسلامی‌ ایران را از بین می‌برد.

*هیچ گاه زیادخواهی و گستاخی غربی‌ها تمامی ندارد

وی با تاکید بر اینکه هیچ گاه زیادخواهی و گستاخی غربی‌ها تمامی ندارد، افزود: عدول از خط قرمزها و چارچوب‌ها مشکلی را حل نمی‌کند و طرح شعار توافق به هر قیمتی با سیاست خارجی و دستگاه دیپلماسی کشور ما منافات دارد.

محسنی ثانی اظهار کرد: در حال حاضر باید به گونه‌ای تبلیغ کرد که مسئله توافق به هر قیمتی مورد مخالفت جدی مردم جامعه قرار گیرد چرا که این امر می‌تواند به هیئت ایرانی برای دریافت امتیاز بیشتر در روند مذاکرات کمک کند و بر این اساس هر توافقی در صورت حفظ  و در نظر گرفتن حقوق ملت ایران مورد پذیرش است. 

به گفته وی در توافقی که رعایت خطوط قرمز و عزتمندی مردم مورد توجه قرار نگیرد، قطعا منجر به شکست می‌شود و ملت ایران سال‌هاست که در برابر فشار تحریم‌ها ایستاده‌اند و هرگز توافق به هر قیمتی را نمی‌پذیرند.

*توافق به هر شکل ممکن مقاومت جمهوری اسلامی را زیرسئوال می‌برد

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی بیان کرد: هر گونه عقب‌نشینی از مواضع خود در ارتباط با چرخه غنی‌سازی مغایر با سیاست دستگاه دیپلماسی ماست و باید توجه کنیم که توافق به هر شکل ممکن مقاومت و ایستادگی جمهوری اسلامی را در تمام این سال‌ها زیرسئوال می‌برد. 

وی تصریح کرد: رسیدن به توافقی مناسب نیازمند این است که آمریکایی‌ها از تمامیت خواهی و خوی استکباری خویش دست بردارند زیرا در غیر این صورت دست‌یابی به توافقی جامع و مطلوب قدری سخت و غیرممکن است.

انتهای پیام/70005/و30/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار