امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۰:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118208
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۲۰
تعداد بازدید: 96
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قوچان، هادی شوشتری ظهر امروز در جشن دانش‌آموختگی تعدادی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد قوچان در سالن

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قوچان، هادی شوشتری ظهر امروز در جشن دانش‌آموختگی تعدادی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد قوچان در سالن اجتماعات این واحد دانشگاهی اظهار کرد: سازمان علمی و فرهنگی یونسکو آموزش و دانش را قدرت دانسته و از حدود 400 سال قبل علم به عنوان سلطنت شناخته شده است.

وی افزود: فردوسی نزدیک یک هزار سال پیش شاهنامه را با مفاهیم کلیدی خرد و عقل‌گرایی سروده و این نشان از هوشمندی ایرانیان دارد.

نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این موضوع که نباید دانشجو و دانش‌آموخته دچار خودشیفتگی شود، گفت: امروز در برترین دانشگاه‌های سراسر دنیا اساتید ایرانی در حال تدریس هستند و این همان تبادل علم و جریان تبادل آزاد اطلاعات است.

وی با بیان این که به جای خودشیفتگی باید خودشناسی را تقویت کنیم، تصریح کرد: امروز به دلیل ندادن اهمیت به مسائل علمی از دوران طلایی گذشته بسیار فاصله گرفته و دوران سیادت خود را از دست داده‌ایم.

شوشتری نسل جوان و دانش‌آموخته امروز را دارای فرایند علمی باز دانست و بیان کرد: امروز کشورهای منطقه در حال حرکت به سمت توسعه هستند، بنابراین ایران نباید از این اسب توسعه عقب افتاده و دچار خواب‌زدگی شود.

وی تأکید کرد: دانش‌آموختگی پروژه‌ای فکری برای افزایش توسعه بوده و نباید مانعی برای فرآیند یادگیری و تفکر در توسعه و غفلت از آنها شود.

انتهای پیام/70005/ب20/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها