امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۸:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118211
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۲۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر امروز با هیأتی از ...

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر امروز با هیأتی از موسسه مطالعات استراتژیک آسیایی-ترکیه (تاسام) دیدار و نقطه نظرات مشترک دو طرف مطرح شد.

در این دیدار ولایتی با اشاره به اینکه وضعیت منطقه خاورمیانه در شمال آفریقا بسیار نگران کننده است، ‌گفت: ضروری است تا از دخالت خارجی‌ها در این محدوده جلوگیری شود. همه کشورها باید در این مسیر گام بردارند.

وی افزود: سیاست‌ خارجی‌ها در منطقه ما مانند سیاست‌های استعماری است. ایران و ترکیه با توجه به تاریخی که دارند باید از دخالت‌های آنان جلوگیری کنند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: با چه مجوزی می‌توان به کشورهای خارجی اجازه هجمه و بمباران در مناطقی همچون سوریه، عراق و پاکستان بدون اجازه از حکومت آن کشورها را داد.

وی افزود: حمله به نوار غزه و از بین بردن ساختارهای امروزی به هیچ عنوان قابل توجیه نیست و ایران و ترکیه با کمال صداقت به آنان کمک کردند.

ولایتی ادامه داد: روابط ایران و ترکیه بسیار مهم است و تبادل هیأت‌های علمی می‌تواند در این جهت بسیار مؤثر واقع شود.

رئیس هیأت موسسه استراتژیک آسیایی-ترکیه (تاسام) هم در این دیدار نیز با اشاره به تغییرات ایجاد شده در سطح جهان و منطقه توجه هر بیشتر به این تحولات را خواستار و دیدگاه ایران و ترکیه را در این میان حائز اهمیت دانست.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها