امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۲:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118213
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۲۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه دیدار با ...

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه دیدار با هیات‌های ترکیه‌ای و سوئدی که عصر امروز در محل این مرکز برگزار شد، با اشاره به سفر هیات ترکیه‌ای به ایران و گفت‌وگو و رایزنی پیرامون مسائل مهم دوجانبه و منطقه‌ای، گفت: ما به آنها گفتیم که اتفاقات امروز منطقه و پشتشان آمریکایی‌ها و عوامل منطقه‌ای آنها قرار دارند.

وی افزود: حمایت از تروریست، به وجود آوردن تروریست‌ها و بعد تظاهر به مقابله با آنها از جمله این مسائل است. گروه‌هایی همچون طالبان و داعش تنها به ادعای خود آمریکایی‌ها توسط متحدان منطقه‌ای آنها یاد شده است و معاون اول رئیس‌جمهور آمریکا نیز از آنها گله کرده است که به وجود آوردن گروه‌های تروریست‌ها کمک کردند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: امروز و در چنین شرایطی ما به هیات ترکیه‌ای گفتیم که وظیفه تمام مسلمانان است که از فلسطینیان حمایت می‌کنند. اگر ترکیه می‌خواهد با کشورهای اسلامی همکاری کند یکی از عرصه‌های اصلی همکاری علیه اشغالگران فلسطین است.

ولایتی همچنین گفت: به نظر می‌رسد که دوستان ما به ترکیه علاقمند بوده و هستند. همکاری بین موسسات مطالعاتی و اساتید دانشگاهی ادامه پیدا کند و ما استقبال می‌کنیم.

وی در ادامه با اشاره به دیدار دیگر خود با گروهی از کشور سوئد که به ایران سفر کرده بودند، گفت: این گروه یک گروه صلح بین‌المللی هستند و علیه نقض حقوق بشر کار می‌کنند و گاه نیز از کارهایی که توسط کشورهایی همانند آمریکا می‌شود نیز انتقاد می‌کنند.

وی افزود: من در دیدارم با این گروه از نخست‌وزیر فقید سوئد که به دلیل صلح‌طلبی خود ترور شد یاد کردم. به هر حال در سوئد می‌توان گفت دیدگاه‌های سیاسی حاکم با دیدگاه‌های آمریکایی‌ها متفاوت است.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سوال دیگری درباره ارزیابی از همایش همگرایی اصولگرایان ادامه داد: هر کاری که از یکپارچگی ملی در خط رهبری حمایت کرده و سبب همگرایی شود پسندیده است.

ولایتی همچنین گفت: کشور ما از یک سو پیشرفت‌های بسیار خوبی درخصوص نفوذ منطقه‌ای به عنوان متنوع‌ترین کشور منطقه دارد و با توسعه آمریکایی‌ها و عوامل منطقه آنها مواجه است مقابله می‌کند. حق در چنین شرایطی این است که نیروهای معتقد به خط انقلاب و آنهایی که در خط استراتژیکی که حضرت آقا تعیین کرده‌اند حرکت می‌کنند هماهنگ باشند و یک انسجامی داشته باشند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: این نیروها باید با وجود اختلافات خود در جهت پیشبرد اهداف کشور در مقابله با دشمنان همکاری کنند و هر کاری که در راستای انسجام معتقدین به نظام باشد مورد تاکید است.

ولایتی در پاسخ به سوال دیگری در رابطه با ائتلاف مقابله با داعش و کارکرد آنها گفت: این ائتلاف ائتلافی ساختگی است و با این ائتلاف جز روی کاغذ خاصیت دیگری ندارد. متحدین آمریکا و ناتو از داعش حمایت می‌کنند بنابراین ادعایی که اینها درباره مقابله با داعش می‌کنند بی‌فایده است.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران خود مخالف تروریسم است و کشورهای دوست جمهوری اسلامی ایران که مبتلا به تروریست هستند از کمک ایران برخوردار می‌شوند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها