امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۷:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118229
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه صبح امروز در سالروز سی و سومین سالگرد تأسیس ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه صبح امروز در سالروز سی و سومین سالگرد تأسیس سازمان بازرسی کل کشور با اعلام این مطلب افزود: مهمترین سندی که برای سازمان بازرسی شأن نظارتی قائل شده است خود قانون اساسی است.

وی افزود: حدود اختیارات سازمان بازرسی کل کشور در اصل 174 قانون اساسی مورد توجه قرار گرفته است البته در آنجا اشاره شده است که این سازمان باید قانون داشته باشد.

وی افزود: بحث نظارت و بازرسی یک بحث پر اهمیت است که در همه دنیا مطرح است مخصوصاً امروز که شاهد پیچیدگی‌های زیادی در سازمان‌ها هستیم و موضوع فساد امری جدی است.

آملی لاریجانی گفت: یکی دیگر از مواردی که باید مورد توجه قرار گیرد بحث لزوم صلابت و اقتدار در سازمان بازرسی کل کشور است که باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس قوه قضاییه گفت: ما بارها به رؤسای سازمان بازرسی کل کشور تأکید کردیم که در نظارت‌ها و بازرسی‌ها باید نهایت تعامل و رعایت حرمت مسئولان را داشته باشند اما این به آن معنی نیست که شأن سازمان بازرسی نادیده گرفته شود.

آملی لاریجانی گفت: همان گونه که نباید این فضا ایجاد شود که سازمان‌ها خیال کنند سازمان بازرسی کل کشور با آنها رقابت داشته و قصد مقابله با آنها دارد از همان رو باید صلابت و اقتدار سازمان بازرسی کل کشور حفظ شود و خدای ناکرده اینگونه نباشد که میان یک رئیس سازمان و مدیران استانی رودروایستی باشد. سازمان و دستگاه اجرایی این موضوع را مورد توجه قرار دهند.

وی درباره حیطه وظایف و اختیارات سازمان بازرسی کل کشور گفت: این سازمان بر اساس قانونی که برای آن تشکیل شده است حدود و اختیارات گسترده‌ای دارد که کل وزارتخانه‌ها، شهرداری‌ها و حتی نهادهای انقلابی هم شامل آن می‌شود.

وی افزود: در موضوع فساد نفتی که این روزها بر سر زبان‌ها افتاده و شرکت‌های نفتی طرف آن بوده‌اند اگر بازرسی‌های ما قاطعانه انجام می‌شد جلوی این گونه فسادها گرفته می‌شد.

رئیس قوه قضاییه افزود: ما گاهی از دستگاه قضایی توقع داریم همیشه کار خود را درست انجام دهد حال آنکه بودجه این دستگاه بر اساس یک روال منطقی افزایش پیدا نکرده است.

آملی لاریجانی تأکید کرد: من یک زمانی به محضر مقام معظم رهبری رفتم و به ایشان عرض کردم که بودجه دستگاه قضایی کفاف وظایف و برنامه‌های محول شده را نمی‌دهد که ایشان هم با لطف و مهربانی حرف‌های بنده را منطقی ارزیابی کردند و به مجلس دستور دادند تا نسبت به افزایش بودجه دستگاه قضا اقدام شود.

وی تصریح کرد: هر چند از نظر ما این میزان افزایش کافی نبود و وقتی ما از بازرسی و اهمیت آن صحبت می‌کنیم باید ابزار آن را هم در اختیار مدیران قرار دهیم.
ادامه دارد...
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها