امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۱:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118235
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در ادامه سخنان خود در مراسم سی و سومین سالگرد تشکیل سازمان ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در ادامه سخنان خود در مراسم سی و سومین سالگرد تشکیل سازمان بازرسی کل کشور گفت: متأسفانه ما امروز شاهد آن هستیم که میان خود دستگاه‌های اجرایی ودولتی ناهماهنگی‌هایی وجود دارد.

وی افزود: برای مثال در یک برنامه تلویزیونی شاهد بودیم یک معاون وزیر یک حرف می‌زد و معاون وزیر دیگر حرفی متناقض با آن که این امر ورود سازمان بازرسی برای نظارت بر کار این دستگاه‌ها را هم سخت می‌کند.

وی افزود: دستگاه‌های اجرایی خودشان باید کمک به امر نظارت کنند و با مشخص شدن برخی از گلوگاه‌های وقوع فساد سازمان بازرسی را در جریان قرار دهند تا سازمان بازرسی با قدرت قانونی با وقوع فساد مقابله کنند.

آملی لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع ورود دستگاه قضایی به مقوله مبارزه با فساد و انواع آن در سالهای اخیر اشاره کرد و گفت: خوشبختانه فساد از هر گونه که باشد کارنامه ما در برخورد با آن کارنامه بسیار درخشانی است.

وی تصریح کرد: در چند سال اخیر همه مسئولان دستگاه قضایی بسیج شده‌اند که ناامنی را در حد میسور از بین ببرند و با فساد در هر زمینه‌ای که باشد نظیر موادفروشان برخورد کنند.

رئیس قوه قضاییه گفت: برای مثال در موضوع پرونده فساد 3 هزار میلیاردی شاهد بودیم که رسانه‌های بیگانه مدعی شدند ما نمی‌توانیم با این فساد برخورد کنیم اما همگان دیدند که نه تنها با آن فساد برخورد کردیم بلکه متهمان هم به جزای خود رسیدند و حالا شاهد آن هستیم که غربی‌ها برای آنها اشک تمساح می‌ریزند.

آملی لاریجانی به هجمه‌های اخیر سازمان‌های حقوق بشری به قوه قضاییه اشاره کرد و گفت: آنها یک تفکر را نشانه رفته‌اند و می‌خواهند بنیان‌های فکری ما را مورد خدشه وارد کنند.

رئیس قوه قضاییه در بخش پایانی سخنان خود به موضوع پیشگیری از جرم اشاره کرد و گفت: بحث پیشگیری از وقوع جرم بحث مهم است و ما نباید منتظر بمانیم تا یک جرمی اتفاق بیفتد و بعد به سراغ برخورد با آن برویم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار