امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۲:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118239
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مجتبی عبداللهی در مراسم افتتاح 5 ایستگاه آتش‌نشانی در شهر تهران اظهار داشت: امروز 5 ایستگاه آتش‌نشانی به طور کامل مورد ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مجتبی عبداللهی در مراسم افتتاح 5 ایستگاه آتش‌نشانی در شهر تهران اظهار داشت: امروز 5 ایستگاه آتش‌نشانی به طور کامل مورد بهره‌برداری قرار گرفت و تعداد ایستگاه‌های آتش‌نشانی به 112 رسید.

وی ادامه داد: امیدواریم بتوانیم بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تعداد ایستگاه‌ها را تا پایان سال 93 به 120 ایستگاه برسانیم و بر اساس برنامه دوم پنج ساله شهرداری تهران باید تعداد ایستگاه‌ها تا پایان سال 97 به 150 ایستگاه آتش‌نشانی برسد.

وی گفت: ایستگاه‌های آتش‌نشانی که امروز افتتاح شده‌اند از منطقه هاشم آباد، جیحون، وردآورد، لقمان و خیابان زنجان شمالی بوده است. حدود 4 میلیارد تومان ساخت هر ایستگاه هزینه داشته و 4 میلیارد تومان دیگر نیز امکانات و تجهیزات به این ایستگاه‌ها داده شده است و به 32 نفر نیرو نیز به صورت شیفت در این ایستگاه‌ها فعالیت می‌کنند.

عبداللهی افزود: شهرداری و شورای شهر تهران نگاه ویژه‌ای به آتش‌نشانان دارند و علی‌رغم اینکه آتش‌نشانی وضعیت خوبی از لحاظ تجهیزات و امکانات دارد ولی در تلاش هستیم تا کشورهای توسعه‌یافته در موضوع مقابله با حوادث بتوانیم مقابله کنیم.

وی افزود: در این راستا لایحه‌ای تنظیم شده است و به شورای شهر تهران ارسال شده تا بتوانیم نسبت به تجهیز 120 ایستگاه آتش‌نشانی امکانات لازم را تهیه کنیم و خودروهای سبک، باریک و نردبانی خریداری شود.

وی درباره جذب خانم‌ها به عنوان آتش‌نشان اظهار داشت: خانم‌های علاقمند هستند در حوزه آتش‌نشانی فعالیت کنند ولی به دلیل سختی کار مقرر شده است تا در کارهای ستادی و اداری جذب شوند و در عملیات خاص و ویژه مورد استفاده قرار نگیرند.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران خاطرنشان کرد: ‌45 دستگاه خودروی آتش‌نشانی خریداری و به تمامی ایستگاه‌ها در صورت نیاز اضافه می‌شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها