امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118240
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدرضا زالی رئیس دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران امروز در مراسم افتتاحیه طرح ملی

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدرضا زالی رئیس دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران امروز در مراسم افتتاحیه طرح ملی کارآفرینی که در پژوهش‌سرای ابن‌سینای منطقه 15 برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: کارآفرینی بازی جوانان است اما یک بازی حرفه‌ای است و در کشورهای مختلف از آن تعابیر مختلفی می‌شود.

وی ادامه داد: کارآفرینی را فرآیند ایجاد و توسعه کسب و کار تعریف می‌کنند که یکی از نتایج آن، اشتغال‌زایی است و آنچه مهم بوده، این است که باید در یک سنی آموزش صورت گیرد و در سال 2012 طبق بررسی‌ها میانگین سنی کارآفرینی 25تا 34 سال بوده است.

زالی افزود: کارآفرینی در کشورها به اشکال مختلف و انگیزه‌های گوناگون است و در بسیاری مواقع اگر کارآفرینی درست اجرا نشود باعث تضییع منابع می‌شود و یک شاخص فرصت‌گرا در این خصوص است.

رئیس دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران اضافه کرد: در سال‌های اخیر این شاخص در ایران رو به بهبود بوده است و آموزش کارآفرینی نه تنها نگرش کارآفرینانه است بلکه باید فرهنگ کارآفرینانه نیز در ما ایجاد کند و اگر آموزش کارآفرینی صورت نگیرد، نرخ کارآفرینی در کشور کاهش پیدا می‌کند اما خوشبختانه ایران جزء کشورهایی در منطقه است که پیشرو آموزش‌های کار‌آفرینی و پژوهش‌های مربوط به آن است.

به گزارش فارس، وی تصریح کرد: باید در کشور اکوسیستم کارآفرینی فعال شود که وجود پژوهش‌سراها در آموزش و پرورش مکان خوبی است و کارآفرینی نماد عینی تجاری‌سازی پژوهش‌سراهاست.

رئیس دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: باید درس مبانی کارآفرینی در مقطع دبیرستان گنجانده شود چرا که در کنار آموزش تکنیکی به دانش‌آموز، نحوه استفاده را نیز می‌آموزد و هرچه به سمت کسب و کار نوآورانه برویم ،در مقابل تحریم‌ها کمتر دچار خلل می‌شویم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار