امروز : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 26
۱۷:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118247
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
کورش ایزدمهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اندیمشک اظهار کرد: دانشگاه علمی ـ کاربردی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با عنوان میراث کرخه در ...

کورش ایزدمهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اندیمشک اظهار کرد: دانشگاه علمی ـ کاربردی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با عنوان میراث کرخه در دو مقطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی در این شهرستان راه‌اندازی خواهد شد.

وی افزود: این دانشگاه با توجه به موافقت مؤسسه آموزش عالی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری (میراث ایرانیان) در پنج رشته کاردانی و یک رشته کارشناسی از بهمن‌ماه سال جاری اقدام به پذیرش دانشجو خواهد کرد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اندیمشک اضافه کرد: راه‌اندازی این دانشگاه با تلاش‌های نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی و پیگیری‌های ایشان و موافقت معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور انجام شده است.

ایزدمهر با اشاره به رشته‌های این دانشگاه تصریح کرد: کاشی سنتی و سفال (کاردانی حرفه‌ای)، صنایع‌دستی، بافت فرش دستباف (کاردانی حرفه‌ای)، صنایع‌دستی، تولید مبلمان صنایع چوب (کاردانی فنی)  و گردشگری، خدمات گردشگری (کاردانی حرفه‌ای) از جمله رشته‌هایی است که در این دانشگاه وجود دارد.

این مسئول در ادامه افزود: صنایع‌دستی، مصنوعات چوبی (کارشناسی حرفه‌ای)، خوشنویسی، هنرهای تجسمی (کاردانی حرفه‌ای) از دیگر رشته‌هایی است که با اولویت آموزش به کارکنان با سابقه یک سال خدمت اقدام به پذیرش دانشجو خواهد کرد.

وی در پایان ضمن قدردانی از همکاری‌های مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خوزستان گفت: با تدوین برنامه‌های آموزشی دانشگاه، سایر علاقمندان به فراگیری این رشته‌های دانشگاهی می‌توانند با نام‌نویسی، دوره‌های آموزشی مورد علاقه خود را در این دانشگاه انتخاب کنند.
انتهای پیام/72020/ک20/د1000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار