امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۰:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118248
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ رضا زعفریان مدیر طرح ملی کاشف (ارزیابی و آماده‌سازی شایستگی‌های فردی در حوزه کسب ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ رضا زعفریان مدیر طرح ملی کاشف (ارزیابی و آماده‌سازی شایستگی‌های فردی در حوزه کسب و کار و کار‌آفرینی) امروز در مراسم افتتاحیه طرح ملی کارآفرینی در پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی که در فرهنگسرای ابن سینای منطقه 15 برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: کشور ایران با پراکندگی و منابع مختلف دارای امکانات وسیعی است و وسعتی به اندازه بعضی از کشورهای خارجی دارد.

وی ادامه داد: در دو سال و نیم گذشته ایده‌ای مطرح شد و با همکاری وزارت آموزش و پرورش این راه شروع شد و امروز سالگرد ورود به طرح کاشف است.

زعفریان افزود: کاشف با شعار «دانش‌آموز امروز، کارآفرین شایسته فردا» شروع به کار کرد و ما به حمایت بیشتری نیازمندیم و در طرح کاشف سه بخش اتفاق می‌افتد.

مدیر طرح ملی کاشف با اشاره به گام اول طرح کاشف افزود: در گام اول استعداد دانش‌آموز را می‌سنجیم سپس برنامه آموزشی را اجرا کرده و از کسب و کارهای دانش‌آموزی حمایت می‌کنیم و برای این طرح آزمونی طراحی شد که در سال گذشته در بین چهار هزار دانش‌آموز کشور آزمون را توسط سازمان سنجش برگزار کردیم.

وی اضافه کرد: نتیجه نشان داد در ویژگی اصلی کارآفرینی شامل ریسک‌پذیری، استقلال‌طلبی و پشت‌کار، وضعیت دانش‌آموزان کشور بحرانی است و وقتی مهارت تربیتی والدین آنها را نیز بررسی کردیم دیدیم آنها نیز این ویژگی‌ها را دارند.

زعفریان یادآور شد: این ویژگی‌ها را در زندگی 50 کارآفرین برتر کشور اتفاق افتاده است و تنها 30 درصد از دانش‌آموزان از روحیه خوب کارآفرینی برخوردار بوده‌اند که نیازمند تلاش بیشتری بوده‌ایم.

مدیر طرح ملی کاشف، خاطرنشان کرد: برنامه آموزشی 16ترم است و یک و نیم ساعت در هفته آموزش را در آموزشگاه‌ها برای دانش‌آموزان در نظر گرفته‌ایم و با همکاری بیمه ایران، دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران و آموزش و پرورش بحث بیمه کارآفرینی برای دانش‌آموزان شرکت‌کننده در طرح کاشف را در نظر داریم تا سرمایه مورد نیاز برای کسب و کار آنها را تأمین کنیم و از دو ماه آینده این موضوع اجرایی می‌شود.

وی تصریح کرد: به جای آموزشگاه کاشف، اریکه کاشف را در نظر داریم و امروز همزمان 50 اریکه کاشف در کل کشور افتتاح می‌شود و در همه پژوهش‌سراهای شهر تهران نیز از 13 آبان‌ماه آماده ارائه خدمات به دانش‌آموزان برای پرورش استعداد کارآفرینی هستند.

به گزارش فارس، در پایان مراسم نخستین اریکه طرح کاشف مشترک بین وزارت آموزش و پرورش و دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران در فرهنگسرای ابن سینای منطقه 15 افتتاح شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها