امروز : دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 27
۰۶:۰۵
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118268
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 8
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در اربیل، به دنبال تشدید حملات گروه تروریستی تکفیری «داعش» به شهر عین العرب، در شمال سوریه و ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در اربیل، به دنبال تشدید حملات گروه تروریستی تکفیری «داعش» به شهر عین العرب، در شمال سوریه و آواره شدن صدها هزار نفر از شهروندان این شهر، پارلمان منطقه کردستان عراق در بیانیه‌ای مواضع اخیر ترکیه در قبال بحران کنونی عین العرب را محکوم کرد.

در این بیانیه که نسخه‌ای از آن در اختیار خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در اربیل قرار گرفت، آمده است: پارلمان کردستان عراق خشونت دولت ترکیه علیه شهروندان معترض این کشور به سیاست‌های آنکارا در قبال بحرانی که شهر عین العرب را در بر گرفته، به شدت محکوم می‌کند.

این بیانیه می‌افزاید: دولت ترکیه بداند، بهتر آن است، به جای سرکوب مخالفان سیاست‌هایش، خواسته‌های آنها را مد نظر قرار دهد.

در این میان مسعود بارزانی، رئیس منطقه کردستان عراق نیز در سخنانی برای اولین بار، از مواضع ترکیه در قبال خشونت‌ها و حملات داعش به مناطق مختلف کردستان عراق و سوریه انتقاد کرد.

مسعود بارزانی گفت: در حالی‌که تروریست‌های تکفیری داعش  در2 ماه گذشته قصد اشغال شهر اربیل و در حال حاضر شهر عین العرب را دارند، ترکیه بر خلاف توقعات منطقه کردستان هیچ‌گونه همکاری برای حل بحران کنونی انجام نداده است.

از دیگر سو، دفتر نمایندگی حزب اتحاد دمکراتیک کردستان سوریه در منطقه کردستان عراق اعلام کرد: روز دوشنبه صالح مسلم، رئیس حزب دموکراتیک کردستان سوریه به همراه هیأتی از این حزب وارد اربیل خواهد شد و با رئیس منطقه کردستان عراق دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

نمایندگی (پ ی د) اعلام کرد: محور گفت‌وگوهای صالح مسلم و مسعود بارزانی نحوه همکاری منطقه کردستان به نیروهای مردمی و شهر عین العرب خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار