امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۶:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118286
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مقامات روسیه روز یکشنبه اعلام کردند که این کشور از تلاش مقامات تشکیلات خودگردان برای ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مقامات روسیه روز یکشنبه اعلام کردند که این کشور از تلاش مقامات تشکیلات خودگردان برای تصویب قطعنامه در شورای امنیت سازمان ملل برای اخراج صهیونیست‌ها از کرانه باختری و به رسمیت شناخته شدن دولت مستقل فلسطینی حمایت می‌کند.

«میخائیل بوگدانوف» معاون وزیر خارجه روسیه که با خبرنگزاری نوستی صحبت می‌کرد، گفت: «دلیلی نمی‌بینم که این متن یا خواسته مردم فلسطینی برای تجدید نظر در وضعیت فعلی در چارچوب سازمان ملل را رد کنیم».

وی افزود: «بنابراین حرف ما (به فلسطینی‌ها) این است که اگر شما به نحوی گزینه مناسبی بیابید، ما به عنوان دوست، از شما حمایت می‌کنیم. شما بهتر از ما آنچه را که می‌خواهید و راه رسیدن به آن را می‌دانید. به نظر ما درخواست فلسطینی‌ها یعنی اینکه مردم حق تعیین سرنوشت داشته باشند، تا جایی که دولت خود را تأسیس کنند، امری منصفانه است».

محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان ماه گذشته گفت در صورتی که تلاش‌هایش برای تعیین یک چارچوب زمانی در شورای امنیت سازمان ملل که نیروهای اسرائیلی را وادار به خروج از کرانه باختری کند، با شکست مواجه شود، به دادگاه جرایم بین‌المللی لاهه می‌رود.

بر اساس طرح تشکیلات خودگردان، قرار است دولت فلسطینی به عنوان عضو کامل در سازمان ملل به رسمیت شناخته شود که این امر مستلزم تائید شورای امنیت سازمان ملل است. واشنگتن از حالا اعلام کرده است که با این طرح موافقت نمی‌کند. با این حال جریانی برای به رسمیت شناختن دولت مستقل فلسطینی در میان کشورهای اروپایی به راه افتاده و قرار است فردا پارلمان انگلیس نیز آن را به رأی بگذارد. پیش از این دولت جدید سوئد هم اعلام کرده بود با این طرح که فلسطین را به رسمیت می‌شناسد و در عین حال رژیم تل‌آویو را تثبیت می‌کند، موافق است.
انتهای پیان/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها