امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۰۸:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118299
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «کلادیا راث» معاون پارلمان آلمان روز یکشنبه با اذعان به حمایت ترکیه از تروریسم، تأکید ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «کلادیا راث» معاون پارلمان آلمان روز یکشنبه با اذعان به حمایت ترکیه از تروریسم، تأکید کرد که ناتو باید از ادامه این روند جلوگیری کند.

«کلادیا راث» در گفت‌گو با وبگاه خبری «روداو» اظهار داشت که دولت «رجب طیب اردوغان» رییس جمهور ترکیه سیاستی «مبهم» در قبال رویدادهای سوریه اتخاذ کرده زیرا در اصل خواهان تضعیف اکراد می‌باشد.

وی در ادامه با متهم کردن ترکیه به بی‌تفاوتی در قبال رویدادهای سوریه و کردهای منطقه گفت: «ما متوجه شده‌ایم که اردوغان اهمیتی به تضعیف و نابودی کردها نمی‌دهد. تعامل اردوغان با داعش غیرقابل قبول است و من نمی‌توانم ببینم که داعش در ترکیه اردو زده است».

این مقام پارلمانی آلمان در ادامه خواستار فشار برلین بر ترکیه در این زمینه شد و گفت: «ضرورت دارد تا ‌آلمان برای تغییر رویکرد ترکیه بر این کشور فشار وارد کرده و در سیاست‌هایش بازنگری کند. اعضای ناتو نیز باید همین مسیر ر ا پیش گیرند».

گفتنی است، پیشتر نیز برخی منابع خبری از تبانی ترکیه و برخی دیگر کشورهای خاورمیانه در طرح تضعیف اکراد منطقه و حتی سقوط شهر کرد نشین عین العرب (کوبانی) در سوریه خبر داده بودند.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار