امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۸:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118315
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، یکی از جدیدترین کتاب‌های انتشارات افق برای نوجوانان که به تازگی وارد بازار کتاب شده است، کتابی‌ است با نام ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، یکی از جدیدترین کتاب‌های انتشارات افق برای نوجوانان که به تازگی وارد بازار کتاب شده است، کتابی‌ است با نام «سلحشوران پارله آن» نوشته سید علی خواسته.

سرزمین «پارله آن» جای اسرارآمیزی است با تاریخچه طولانی و ماجراهای فراوان و مردمی وفادار که همواره از زادگاه شان در مقابل اهریمنان و جادوگران دفاع کرده اند. آنجا فرقه های مختلفی از جادوگران وجود دارند که دست به کار آشوب و دسیسه اند و از هر فرصتی استفاده می کنند تا به نیروهای پادشاهی و مردم ضعیف آسیب برسانند.

«فرتیاد» یکی از جوانان این سرزمین است که با مادر و خواهرش زندگی می‌کند. پدر او جزو افراد رده بالای پادشاهی است، از یاران نزدیک فرمانرواست و همیشه مشغول جنگ که مردم از خطرهای اهریمنی در امان بمانند. او به تازگی دار و دسته راهزنی معروف و جفاکار را شکست داده و تبدیل به قهرمان کشور شده است و حالا خود را برای جنگی دیگر آماده می کند. هدف نهایی فرمانروا و افرادش این است که این سرزمین را از وجود تمامی اهریمنان و جادوگران پاک کنند. فرتیاد یک توانایی خاص دارد و به پدرش قول داده که نگذارد کسی از آن باخبر بشود.

او می تواند افکار انسان ها را ردگیری کند و جای آدم ها را پیدا کند. این توانایی او موجب دردسر بزرگی برایش می شود و پای او را که نوجوانی بیش نیست به ماجرای عجیبی می کشد، تا جایی که سرنوشت سرزمین پارله آن در گروی تصمیمات و اقدامات او قرار می گیرد. جادوگران فرقه «پیچک سرخ» موفق می شوند دو چیز را بدزدند: یکی کتابی قدیمی با جلد آبی که بعضی از خطرناک ترین رازهای اجداد این سرزمین در آن نوشته شده که اگر آدم های شرور از آن ها خبردار شوند، اتفاقات وحشتناکی خواهد افتاد. توی این کتاب، نکته ها و جزئیات زیادی درباره اهریمن‌ها گفته شده که می توان برای نابود کردن شان به کار برد.

در طول سال ها، این کتاب مراقب های ویژه داشته و توی عبادتگاه نگهداری می شده است. جادوگران آنجا را آتش زده اند و کتاب را خارج کرده اند. دومین چیزی که به سرقت رفته هم خواهر فرتیاد است یعنی «فرتانا»، که یک باره غیبش زده و هیچ کس نمی داند به کجا رفته است. به خاطر همین اتفاق ها، فضای این کشور بحرانی شده و جادوگران به چند جای آن حمله کرده اند، بعضی افراد مهم را به قتل رسانده اند و چند ناحیه ی کوچک را گرفته اند.

به هوای آن ها، موجودات عجیب و غریب اهریمنی که سال ها پیش ناپدید شده بودند، از جمله نگهبانان تاریکی، سروکله شان پیدا شده، آن ها ترفندهای مختلفی به کار می برند تا این سرزمین را تصرف کنند. حالا فرتیاد و تمامی اعضای گروه فرمانروایی سعی می کنند کسی را که فرتانا را دزدیده است تعقیب کنند و کتاب نیاکان و او را نجات بدهند. خلاصه سرنوشت همه چیز با هم گره خورده است. این تازه شروع ماجراست و قهرمانان برای نجات سرزمین خود راه بسیار دراز و پرفراز و نشیبی را در پیش دارند.

در قسمتی از کتاب می‌خوانیم:

«با کمک آران بلند شدم و لنگ لنگان به سایه درخت رفتم. دیگران هم بیشتر وسایل را در سایه دیوار گذاشتند، اما ترجیح دادند خودشان زیر سایه درخت بیایند چون روی دیوارها، عنکبوت‌ها و مارمولک‌های بسیار بزرگی دیده می‌شد. البته ظروف غذا و مواد خوراکی را هم پیش خودمان آوردیم. به تنه درخت تکیه دادم، پایم را به آرامی و با احتیاط دراز کردم و اطرافم را تماشا کردم.

به سختی می‌شد آن خرابه را پناهگاه نامید. ظاهرا تنها جایی که تو آن محوطه هنوز سقف داشت، اتاقک کوچکی در سمت راستم بود. خیلی از دیوارها در آستانه فرو ریختن بودند. رو بخشی از دیوار روبه رویم علامت‌های عجیبی به چشم می‌خورد که شبیه نوعی نوشته بود...»

انتشارات افق این کتاب را در 472 صفحه با قیمت 16 هزار تومان منتشر کرده است. علاقه مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند با شماره تلفن 66413367 تماس بگیرند.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها