امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۷:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118319
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ذبیح ا...فیض آبادی درحاشیه برگزاری چهارمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای اظهار داشت: همتی عالی به میان آمد ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ذبیح ا...فیض آبادی درحاشیه برگزاری چهارمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای اظهار داشت: همتی عالی به میان آمد و قدم هایی بلند برداشته شد و حال جشنواره بازی های رایانه ای به پله چهارم خود رسیده است، تقارون این جشنواره با عید سعید غدیر خم و جشن ولایت را به فال نیک گرفته و به همه عزیزان تبریک می‌گویم. در این سال که از سوی رهبرمعظم انقلاب، سال اقتصادو فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نام گذاری شده است، عزم خود را جزم کرده ایم و جهاد گونه، چهارمین جشن بازی‌سازان سرزمین عشق وهنر را برگزار می کنیم .

وی ادامه داد:وقتی عبارت اقتصاد در کنار فرهنگ قرار می گیرد به این معنی است که فعالیت های فرهنگی هدفمندتر تولید شوند وبه دست مخاطب برسند. اقتصاد و فرهنگ یعنی استفاده از تمامی ظرفیت‌ها برای توسعه و رشد فرهنگ واقتصاد. در این راه برداشتن قدم های جدی وماندگار با نگاه اثرگذاری عمیق درحوزه فرهنگ ازاهمیت بالایی برخورداراست.

مدیرعامل بنیاد ملی‌بازی‌های رایانه‌ای افزود: در این میان از همه همکارانم در بنیاد ملی بازی های رایانه ای و همه فعالان حوزه های مختلف بازی رایانه ای می خواهم که به ظرفیت‌های پنهان کشورو جامعه توجه بیشتری کنند تا راه های نوینی در این مسیربرای ما گشوده شود و ظرفیت‌هایی که به یقین می توان سرعت رشد ما را در این عرصه چندین برابر کند.

فیض آبادی با یبان اینکه امید دارم بتوانیم درعرصه تولید وعرضه بازی های رایانه ای گامی جدی تر و موثربرداریم، ادامه داد: در نهایت پرچم فرهنگ اصیل ایرانی و نگاه ژرف دینی را برفرازقله‌های بلند جهانی بنشانیم که این، نه شعاراست و نه خیلی دور.اگر همت شما جوانان، متعالی شود و افق نگاه تان دورتر .

مدیرعامل بنیاد ملی‌بازی‌های رایانه‌ای گفت: تلاش ما این است که امسال جشنواره بازی‌های رایانه ای را باشکوه‌تر و هدفمندتر برگزار کنیم، هرچند که به دلیلی امسال نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای را به همراه نداریم اما در تلاشیم تا با برنامه ریزی دقیق‌تر و هدف‌گذاری عمیق‌تر به یاری خداوند متعال در سال آینده چهارمین نمایشگاه بازی ها ی رایانه ای تهران را بین المللی برگزار کنیم.

وی در پایان افزود: از همه همکارانم در این راه پرفرازونشیب کمال تشکر و قدردانی را دارم و امیداوارم در راه اعتلای اهداف بنیادملی بازی‌های رایانه‌ای پیروز و سربلند باشید.

بنابراین گزارش، «حسن کریمی قدوسی» داشتن صنعت بازی‌های رایانه‌ای در ایران را دغدغه مشترکی برای تمامی فعالان این حوزه دانست و گفت: رسیدن به یک صنعت درون‌زا، پیشرو و برون‌گرا نیازمند همکاری تمامی ظرفیت‌های موجود در کشور است. برای نیل به این هدف، زیر ساخت‌ها و ریل‌گذاری‌های لازم می‌بایستی به گونه‌ای انجام شود که در آینده‌ای نه چندان دور، چرخه این صنعت توسط ذی‌نفعان آن و بدون حمایت مستقیم نهادهای حکومتی به حرکت درآید.

قائم مقام بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای کیفیت و کمیت و همچنین موفقیت بازی‌های موبایلی ساخت داخل در یک سال اخیر را گواه این دانست که بازی‌های جدید فرصت مناسبی برای بازی‌سازان ایرانی است که می‌توانند با هزینه کمتر و استفاده از مزیت‌های نسبی ساخت بازی در ایران، به موفقیت‌های تجاری خوبی نایل شوند.

وی درباره برگزاری جشنواره توضیح داد: با استفاده از تجارب خوب سه سال گذشته، قدم در راه برگزاری چهارمین جشنواره ملی بازی‌های رایانه‌ای ایرانی نهادیم. اضطراب برای برگزاری هرچه بهتر، نگرانی مشترکی بود که تمامی عوامل اجرایی جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران از آن رنج می‌بردند. همه می‌دانستند امسال می‌بایستی جشنواره حرفه‌ای‌تر و باشکوه‌تر از سالیان گذشته برگزار شود. ایده‌های فراوانی روی میز گذاشته شد، از محل برگزاری اختتامیه تا تغییر ساختار بخش‌های مسابقه. برخی از نظرات جایگزین نظرات دیگر شد و برخی همان ابتدا مورد پذیرش قرار گرفت. آهسته اتاق فکر جشنواره امسال که عمده افراد آن فعالین این صنعت بودند شکل گرفت و سیاست‌های برگزاری با در نظر گرفتن همه جوانب و با نظر جمع اتخاذ شد.

کریمی قدوسی با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان «سال اقتصاد و فرهنگ» اظهار کرد: امسال بهترین فرصت بود تا چهارمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران را با ساختاری جهانی معرفی کنیم. در ادامه، کیفیت بازی‌های ایرانی تمام شده که در بخش مسابقه حضور داشتند باعث شد بار مسئولیت داوری به روی دوش عوامل اجرایی جشنواره بیشتر سنگینی کند. شاید برای اولین بار بود که می‌دیدیم افراد در صورت نیاز خارج از چارچوب وظایف تعریف شده خود و برای موفقیت هرچه بهتر جشنواره به صورت جهادی تلاش می‌کنند.

وی در خاتمه گفت: امیدوارم نتیجه تلاش شبانه‌روزی عوامل برگزار کننده جشنواره توانسته باشد نظر مساعد بازی‌سازان داخلی را به خود جلب کرده و هرچند کوچک، تلاش و همت جوانان این مرز و بوم را ارج نهاده باشیم. به امید برگزاری جشنواره های باشکوه‌تر برای بازی سازان عزیز.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها