امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۱۳:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118352
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کتاب «اصیل آباد» و «شهری که مردم آن با زانو راه می رفتند» تجدید چاپ شدند. کتاب «اصیل آباد» نوشته محمد ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کتاب «اصیل آباد» و «شهری که مردم آن با زانو راه می رفتند» تجدید چاپ شدند. کتاب «اصیل آباد» نوشته محمد رضا سرشار به چاپ نوزدهم رسید و «شهری که مردم آن با زانو راه می رفتند» نیز برای پنجمین بار منتشر شد.
 
«اصیل آباد» از سری کتابهای گروه سنی نوجوانان، داستان زندگى مردمی است که دوراز جاذبه هاى زندگى شهرى در یک جامعه روستایی با تکیه بر تولیدات خودشان و براساس فطرت ، سادگى و پاکى گذران زندگی می‌کنند .

نام کتاب نیز اشاره اى سمبلیک به بافت جامعه روستا دارد که پس از مدتی با ورود یک پیله ور به این روستا از طریق تماس با مردم و به صحنه کشاندن زرق و برقهاى زندگى شهرى از طریق شهر فرنگ روحیه تجدد گرائى و مصرف پرستى را در آنها رشد میدهد وکار به جایى میکشد که زمینهاى کشاورزى آنها به مرور تبدیل به کشت توتون میشود. پس از مدتى گروهى موافق و مخالف پیدا مى کند که بعدا منجر به جنگ مسلحانه مى شود و ادامه داستان که آن را در کتاب خواهید خواند.
 
کتاب «شهری که مردم آن با زانو راه می رفتند» در اصل اقتباسی از یک داستان تخیلی و افسانه ای خارجی است. محمدرضا سرشار درباره این کتاب گفته است: این داستان جنبه نمادین دارد و من ضمن الهام از خطوط کلی داستان، داستان را به طور کامل تغییر دادم و تبدیل به یک داستان جدید شد.

گفتنی است «اصیل آباد» برای نوزدهمین بار و «شهری که مردم آن با زانو راه می رفتند» برای پنجمین بار توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها