امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۵:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118370
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۳۴
تعداد بازدید: 831
غدیر روزی بود برای آزمون مسلمانی یاران اسم و رسم دار پیامبر. آنان که مسیرشان را جدا کردند و پیمان شکستند، و آنان که بر گرد علی بن ابی طالب حلقه ...

غدیر روزی بود برای آزمون مسلمانی یاران اسم و رسم دار پیامبر. آنان که مسیرشان را جدا کردند و پیمان شکستند، و آنان که بر گرد علی بن ابی طالب حلقه زدند و در مسیر ولایت، استوار ماندند. غدیر واقعه ای دفن شده در دل تاریخ نیست. آزمونی است که هر روز و هر جا برای همه‌ی ما در حال روی دادن است. ما در کدام سوی ایستاده ایم؟

به گزارش پیروان مـوعــود، «یاران ولایتمدار» یک ویژه‌نامه‌ی اینترنتی است که با موضوع عید غدیر خم تهیه شده و در فضای مجازی منتشر شده است. بخش اصلی این ویژه نامه شخصیت‌ شناسی آن دسته از اصحاب پیامبر است که بر پیمانشان در غدیر پایان عمر وفادار ماندند. اصحابی که هسته‌ی اولیه‌ی تشیع را تشکیل دادند و هر کدام به شیوه‌ی خود در برابر انحراف بزرگی که پس از پیام‎بر دامن‌گیر امت اسلام شد مقاومت کردند. در این ویژه‌نامه ویژگی‌های شخصیتی بزرگانی مانند سلمان و ابوذر و مقداد و... با فرض حضورشان در روزگاری که ما زندگی می‌ کنیم تبیین شده است.


در بخش‌ دیگری از این ویژه‌ نامه مسیری که کاروان پیامبر و همراهانش در آخرین سفر حج از مدینه تا مکه و از مکه تا غدیر خم پیمودند و رخدادهای پرمعنایی که در منزل گاه‌های این مسیر روی داد بر روی نقشه مرور می‌شود.

خلاصه‌ ای از آنچه که در سفر تاریخی حجه‌ الوداع اتفاق افتاد از فراخوان همگانی دادن برای حج تا دستور توقف در غدیر خم و معرفی جانشین تا روی‌دادهای پس از آن بخش دیگری از این محصول فرهنگی را تشکیل می‌دهد.


این ویژه‌نامه همچنین شامل چکیده‌ای از خطبه‌ی ماندگار غدیر، برخی از مهم‌ترین حدیث‌هایی که از پیشوایان معصوم ما درباره‌ی غدیر خم و احتجاج‌های آنان به سخنان پیام‌بر و بیعت مسلمانان با امیرالمومنین در این روز به ما رسیده است.

متن، ترجمه‌ی فارسی و چکیده‌ای از تفسیر و شان نزول برخی از آیه‌های قرآن که داستان نزولشان به نحوی با غدیر خم و روی‌دادهای پس و پیش آن گره خورده است نیز بخش دیگری از این ویژه‌ نامه‌ی اینترنتی است.

جهت  استفاده از این ویژه نامه اینجا کلیک کنید.

برچسب ها:
آخرین اخبار