امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۵:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118378
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۱۵
تعداد بازدید: 34
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یکی از اعضای مجلس اعیان انگلیس، روز یکشنبه (۲۰ مهر)، به همراه جمعی از اعضای فروشگاه‌های

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یکی از اعضای مجلس اعیان انگلیس، روز یکشنبه (۲۰ مهر)، به همراه جمعی از اعضای فروشگاه‌های زنجیره‌ای «هارودز» در لندن -که قطر مالک آن است-، در اعتراض به سیاست‌های حمایت‎گرانه قطر از تروریسم خواستار تحریم این فروشگاه‌ها شد.

بر اساس گزارش «فلسطین حره»، قطر این فروشگاه‌ها را در سال 2010 خریداری کرد، اما مسامحه این کشور با تروریست‌ها و حمایت از آنها خشم برخی انگلیسی‌ها را برانگیخته است.

«کارولین کوکس» عضو مجلس اعیان انگلیس ضمن اعلام حمایت از طرح تحریم این فروشگاه‌ها گفت: نمی‌توان به کسانی که از اموالشان در راه حمایت از تروریسم استفاده می‌کنند اجازه داد که از پول مردم انگلیس درآمد کسب کنند.

«سایمون کوبس» سازمان‌دهنده این اقدام نیز گفت که در آینده به دنبال ارائه طرح‌هایی برای تحریم دیگر شرکت‌های قطری در انگلیس خواهد بود.

در ماه‌های اخیر با شدت گرفتن مسئله داعش، دولت‌های غربی صراحتا قطر را مسئول حمایت از گروه‌های تروریستی اعلام کردند. امری که در سه سال نخست بحران سوریه، از آن سخنی به میان نیاوردند.

جو بایدن معاون رئیس جمهوری آمریکا، روز پنج‌شنبه دهم مهر (۲ اکتبر) در جمع دانشجویان دانشگاه «هاروارد» با انتقاد از متحدان آمریکا از جمله عربستان، قطر، امارات و ترکیه در خصوص حمایت از گروههای مسلح در منطقه، از آنان به دلیل حمایت بی‌حساب و کتاب از مخالفان مسلح سوریه انتقاد کرد (جزئیات بیشتر).
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها