امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۶:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11838
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۵
تعداد بازدید: 229
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، کمیته بین‌المللی صلیب سرخ پس از حمله به دفتر این سازمان در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، کمیته بین‌المللی صلیب سرخ پس از حمله به دفتر این سازمان در جلال‌آباد فعالیت کارکنان خود را در سراسر افغانستان به حالت تعلیق درآورد.

«ژاک دی مایو» رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در شمال آسیا در بیانیه‌ای که روز پنجشنبه منتشر کرد، گفت: دفتر ما در جلال‌آباد بسته شده است و ما در حال تماس با دولت افغانستان و گروه‌های شورشی درخصوص آنچه اتفاق افتاده هستیم.

در همین زمینه، در پیامی که در صفحه «توییتر» کمیته بین‌المللی صلیب سرخ منتشر شده، آمده است: تمام فعالیت‌های کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در افغانستان به حالت تعلیق درآمده است.

وزارت امور خارجه روسیه نیز نگرانی خود را از حمله طالبان به کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در افغانستان ابراز داشت.

وزارت امور خارجه روسیه در گزارشی اعلام کرد: مأموریت اصلی صلیب سرخ ارائه کمک‌های پزشکی و بشر دوستانه به نیازمندان است، بنابراین حمله به آنها برای روسیه غیرقابل پذیرش است.

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در سراسر افغانستان،‌ یک هزار و 800 کارمند دارد که 36 تن از آنان در دفتر شهر جلال‌آباد که از جمله بی‌ثبات‌ترین نقاط افغانستان است، فعالیت دارند.

حمله روز سه‌شنبه به دفتر کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در شهر جلال‌آباد افغانستان اولین حمله به این نهاد بین‌المللی در طول 26 سال فعالیتش در افغانستان بود.

کمتر از یک هفته پیش نیز سازمان بین‌المللی مهاجرت «I.O.M» در کابل هدف حمله گروهی طالبان قرار گرفت.

حملات طالبان به نهادهای بین‌المللی در افغانستان نشان‌دهنده تغییر و آغاز مرحله جدیدی از فعالیت‌های تروریستی 12 ساله این گروه در افغانستان است.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها