امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۰:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118382
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۱۵
تعداد بازدید: 242
سید جواد میراسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در رابطه با آخرین تحولات اجرای طرح تحول نظام سلامت در بیمارستان‌های تحت پوشش این ...

سید جواد میراسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در رابطه با آخرین تحولات اجرای طرح تحول نظام سلامت در بیمارستان‌های تحت پوشش این دانشگاه، گفت: برنامه ترویج زایمان طبیعی به خوبی در دانشگاه علوم پزشکی ایران در حال اجراست.

وی ادامه داد: اجرای آن در مراکز درمانی تاکنون نتیجه خوبی داشته اما در برخی بیمارستان‌های آموزشی مانند بیمارستان اکبرآبادی چون تعداد سزارین‌های ارجاعی به این مرکز زیاد است و نمی‌توانیم آنها را نپذیریم هنوز آنچنان کاهش چشمگیری را در انجام سزارین نداشته‌ایم.

وی ادامه داد:‌با این وجود تمهیداتی در نظر گرفته شده تا ظرف چند هفته آینده این میزان سزارین کاهش یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در رابطه با تخصیص اعتبارات گفت‌: وزارت بهداشت با مبالغ بالایی شروع به خرید متمرکز برای تجهیزات پزشکی کرده به همین صورت نیازهای موجود از سوی دانشگاه اعلام شده و اکنون درگیر خرید کلان این تجهیزات هستیم.

میراسماعیلی ادامه داد: در زمینه تجهیزات پزشکی تا حدی مشکلاتی داشتیم اما این به معنی آن نیست که برای ارائه خدمات سرپایی نوبت‌های چند ماهه داشته باشیم بلکه در این زمینه مشکلی نداریم.

وی افزود: در دانشگاه علوم پزشکی ایران 7 شبکه بهداشتی،‌یک انستیتو، 16 بیمارستان که 10 بیمارستان آن آموزشی و 6 بیمارستان آن درمانی است، حدود 5 میلیون نفر را در سطح استان تهران پوشش می‌دهد.

وی گفت:‌ با توجه به جمعیت موجود نیاز است که 6 بیمارستان درمانی موجود را به صورت آموزشی تغییر وضعیت دهیم تا جوابگوی نیاز دانشجویان نیز باشد.

وی ادامه داد:‌184 رشته در حوزه تخصص در این دانشگاه و 40 رشته فوق تخصصی ارائه می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: طرح تحول نظام سلامت یکی از طرح‌های موفق وزارت بهداشت است که اجرا شده و ما نیز همگام با وزیر بهداشت و جامعه پزشکی با استقبال از طرح توانسته‌ایم در چند ماه گذشته آن را اجرا کنیم.

میراسماعیلی گفت:‌ بسته کاهش پرداخت از جیب مردم به خوبی این اجرا شده و بیماران بیش از مبلغ تعیین شده پرداخت نکرده‌اند.

وی ادامه داد: تمام وسایل مصرفی از مجموعه داروخانه‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران تهیه می‌شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها