امروز : پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 24
۰۵:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118395
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۵
تعداد بازدید: 55
هنگامه امیرپور مدیر واحد فرهنگی و هنری «انجمن پیشکسوتان سپاس» در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به کتاب‌های ...

هنگامه امیرپور مدیر واحد فرهنگی و هنری «انجمن پیشکسوتان سپاس» در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به کتاب‌های منتشر شده انجمن اشاره کرد و گفت: انجمن پیشکسوتان سپاس به منظور معرفی شهدای اطلاعات و امنیت، گروه‌هایی آموزش دیده را برای انجام مصاحبه با خانواده‌ها و همرزمان این شهدا تشکیل داده تا مصاحبه‌هایی انجام دهند که تاکنون با 1700 نفر از اعضای خانواده شهدا (پدر، مادر، همسر، فرزندان، خواهران و برادران) و همرزمان ایشان، بیش از 1900 ساعت مصاحبه انجام شده که در مسیر تدوین و تالیف کتاب قرار دارد.

وی افزود: شهیدان درویش شریفی، علی شهبازی، محمد محمودی، علی‌اکبر نظرثابتی، داود گریوانی، محمدحسن سالاری، سیدمحمد سادات حسینی بهشتی طباطبایی، هرمز دستاری، حسین محمدیان، کاظم کاظمی، صدرالله فنی، عبدالزهراء مجد عبدی، محمدناصر ناصری جازار، محمدحسین نیری، حسین علیخان بزاز، سیدحمید عسگری موسوی، غلامرضا سیاه‌کری، بهروز بابایی، علی پاک‌جسم پورفرد و ... از جمله شهدایی هستند که سرگذشت ایشان کتاب شده و در دسترس مخاطبان قرار دارد.

امیرپور به کتاب‌هایی که در دست چاپ انجمن است نیز اشاره کرد و گفت: کتاب زندگی‌نامه و خاطرات هاشم شیخی، سیداحمد رحیمی، عبدالرضا لشگریان، مجید لشگریان، حسن طاهرنژاد، امین‌اله صفاری و اسماعیل دقایقی نیز به نویسندگان سپرده شده تا مراحل تبدیل شدن به یک اثر قابل چاپ را طی کرده و روانه بازار کتاب شوند.

وی با توجه به اینکه این شهدا از رزمندگان اطلاعات و امنیت بوده گفت: از آنجا که این شهدا از رزمندگان اطلاعات و امنیت هستند و با توجه به حساسیت این عرصه باید یادآور شوم که دسترسی به برخی از اطلاعات نسبتا دشوار است که با همکاری پیشکسوتان و بازنشستگان این عرصه شهدا و خانواده‌هایشان شناسایی شده و در صورتی که حساسیت‌های اطلاعاتی وجود نداشته باشد مصاحبه‌ها و جمع‌آوری اطلاعات را آغاز می‌کنیم که البته همکاری خانواده‌های شهداء نیز در خور توجه است و باید از ایشان قدردانی کرد.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار