امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۳:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118408
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۱۹
تعداد بازدید: 20
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک پایگاه خبری وابسته به امارات عربی متحده، متحد عربستان و از دشمنان جنبش انصارالله یمن، ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک پایگاه خبری وابسته به امارات عربی متحده، متحد عربستان و از دشمنان جنبش انصارالله یمن، روز دوشنبه در خبری اعلام کرد که دولت سابق یمن به ریاست علی عبدالله صالح (دیکتاتور سابق) از رژیم بعث عراق به ریاست «صدام» سلاح شیمیایی دریافت کرده بود.

پایگاه خبری «ارم» وابسته به امارات، این خبر را به نقل از یک مقام یمنی که مدعی شد خواست نامش فاش نشود، نقل کرد و نوشت: می‌ترسیم جنبش انصارالله به سلاح های شیمیایی نزد ارتش دست یابد.

بخش آخر این خبر که نگرانی از دسترسی انصارالله یمن را به این سلاح‌ها مطرح می‌کند، انگیزه انتشار چنین خبری را که هنوز هیچ طرفی صحت آن را تایید نکرده است، روشن می‌کند.

پس از موفقیت معترضان مردمی و احزاب مختلف یمن به رهبری جنبش انصارالله در محقق کردن خواسته‌هایشان برای ایجاد اصلاحات در یمن و مشارکت در تشکیل دولت، موج تخریب علیه انصارالله به راه افتاده است.

این منیع نظامی ادعا کرد: ارتش یمن در زمان علی عبدالله صالح محموله‌های کمی از سلاح‌های بیولوژیک از جمله گاز خردل و گاز سارین از صدام خریداری کرده بود.

پیش از این نیز برخی شیوخ قبائل علی عبدالله را به خرید سلاح‌های شیبمایی از دیکتاتور سابق عراق متهم کرده بودند.

طارق بن ناصر الفضلی، رئیس قبیله آل فضل، در این خصوص گفته بود: علی عبدالله صالح این سلاح‌ها را در کوه «عطان» در مرکز صنعاء پنهان کرده است.
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار