امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۲۲:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11841
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۵
تعداد بازدید: 86
«أحمد کامل» سخنگوی رسمی «عمرو موسی» رئیس حزب کنگره مصر در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد که تغییر ...

«أحمد کامل» سخنگوی رسمی «عمرو موسی» رئیس حزب کنگره مصر در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد که تغییر موضع موسی و حزب او در خصوص برگزاری زودهنگام انتخابات ریاست جمهوری ناشی از احترام به خواست مردمی مبنی بر برگزاری زودهنگام آن است.

این در حالی است که عمرو موسی معتقد بود که اوضاع کنونی کشور برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و یا پارلمانی مناسب نیست و اکنون باید در درجه اول منافع کشور را در نظر گرفت.

کامل اظهار داشت : انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری به مثابه انقلاب علیه قانون نیست بلکه بخش جدایی ناپذیر دمکراسی در بسیاری از کشورهای جهان است به این معنی که نظام حاکم می تواند به منظور تاکید بر مشروعیت خود و یا برای روی کارآمدن نظام جدید بر اساس خواست مردمی، از چنین گزینه ای استفاده کند.

وی با اشاره به حمایت کامل از جنبشی که بر سلب اعتماد از «محمد مرسی» رئیس جمهور این کشور تاکید دارند، تصریح کرد: این درخواست مبنی بر مراجعه مجدد به صندوق های رای است اما برخی بیم دارند که مراجعه به صندوق رای موجب از دست رفتن قدرت آنان شود به ویژه اینکه آنان فقط به دنبال این هستند که انتخابات قدرت آنان را دو چندان کند.

سخنگوی حزب کنگره تاکید کرد : مخالفت اخوانی ها با انتخابات زودهنگام به این دلیل است که آنان می دانند که بازنده آن خواهند بود زیرا محبوبیت مردمی آنان کاهش یافته است و آنان دیگر جایگاه گذشته را ندارند. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها