امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۱۲:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118412
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۱۹
تعداد بازدید: 21
به گزارش گروه بین‌المل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «عبد ربه منصور هادی»، رئیس جمهوری یمن، امروز دوشنبه، «خالد محفوظ بحاح» 49 ساله و اهل استان

به گزارش گروه بین‌المل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «عبد ربه منصور هادی»، رئیس جمهوری یمن، امروز دوشنبه، «خالد محفوظ بحاح» 49 ساله و اهل استان «حضرموت»، را مأمور تشکیل کابینه جدید یمن کرد.

خالد بحاح 49 ساله، نماینده سابق یمن در سازمان ملل، قبل از آنکه در دسامبر 2008 سفیر یمن در کانادا بشود، از 2006 تا 2008 وزیر نفت و معادن یمن بود. یک منبع یمنی نزدیک به رئیس جمهوری این کشور نیز به خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که منصور هادی این تصمیم را پس از نشست صبح دوشنبه با مشاوران و سایر طرف‌های دخیل در تشکیل دولت جدید، اتخاذ کرده است.

جنبش انصارالله نیز ساعاتی پس از این انتصاب، از این اقدام استقبال و مامور شدن بحاح برای نخست‌وزیری یمن را تأیید کرد. حسن الصعدی عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله در این خصوص گفت که انصارالله تعیین خالد بحاح را تأیید می‌کند (جزئیات بیشتر). الصعدی تأکید کرد که تغییرات سیاسی یمن باید در چارچوب توافق صلح صورت گرفته (میان رئیس‌جمهور و مخالفان) باشد.

جنبش انصارالله یمن، رهبری اعتراضات دو ماه گذشته و معارضان یمنی را بر عهده داشته و دارد. هفته گذشته منصور هادی بر خلاف توافق با مخالفان، «احمد عوض بن مبارک» را مامور تشکیل کابینه اعلام کرد (جزئیات بیشتر) که با مخالفت شدید انصارالله روبه‌رو شد تا جایی که منصور هادی از تصمیم خود عقب‌نشینی کرد.

پیش از این در جریان توافقنامه صلح بین جنبش انصارالله و رئیس‌جمهور یمن، طرفین بر روی 5 گزینه از جمله «احمد لقمان»، «یحیی العرشی»، «ایوب الحمادی»، «محمد مطهر» و «عبدالله الصیادی» به توافق رسیده بودند و رئیس‌جمهور یمن متعهد شده بود تا از میان این 5 نفر یکی را به نخست‌وزیری انتخاب کند.

جنبش انصارالله تأکید می‌کند که نخست‌وزیر باید به هیچ یک از احزاب و گروهها وابسته نبوده و مشی مستقل داشته باشد؛ از سویی هم عبدربه منصور هادی در انتخاب نخست‌وزیر شدیدا تحت فشار سفارتخانه‌های برخی کشورهای منطقه و غربی قرار دارد (جزئیات بیشتر).
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها