امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۹:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118427
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۲۱
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدجواد حق‌شناس عضو شورای مرکز حزب اعتماد ملی شامگاه امروز در حاشیه برگزاری همایش امتداد

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدجواد حق‌شناس عضو شورای مرکز حزب اعتماد ملی شامگاه امروز در حاشیه برگزاری همایش امتداد اعتماد در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره برگزاری کنگره سراسری حزب اعتماد ملی اظهارداشت: همایش امروز توسط شاخه جوانان حزب اعتماد ملی استان تهران برگزار شد که سال گذشته در سالگرد ورود امام(ره) به میهن، اولین همایش آن برگزار شده بود.
وی با بیان اینکه امسال به مناسبت عید غدیرخم که به نوعی پاسخی بود به ندای عقلانیت‌گرایی در حرکت سیاسی و ایجاد وحدت در جبهه اصلاح‌طلبان و حتی اصولگرایان خردگرا، دومین همایش برگزار شد.
وی افزود: فعلاً حزب اعتماد ملی طبق مصوبه‌ای که سال گذشته داشت، برنامه‌اش احیا و تجدید فعالیت استان‌‌ها است و الویت کاری‌اش نیز فعال شدن فضا برای حزب و فعالیت‌ در سطح استان‌ها است.
حق‌شناسی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا همایش امروز پاسخی به همایش همگرایی اصولگرایان بود که 48 ساعت قبل برگزار شد، گفت: این همایش از یک ماه پیش برنامه ریزی شده بود که به مناسبت عید غدیر برگزار شد و اصلاً ما در روال پاسخ دادن به جریان اصولگرا که در حال تلاش است، نیستیم، ما فعالیت اصولگرایان را به فال نیک می‌گیریم، کشور ما کشوری با سابقه فرهنگی است و افراد با سعه صدر در کنار یکدیگر فعالیت می‌کنند، امیدواریم گرچه در فصل پاییز قرار داریم اما بتوانیم از این فصل به عنوان بهار فعالیت سیاسی در کشور استفاده کنیم.
وی در پاسخ به سؤالی درباره برنامه اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس گفت: قطعاً اصلاح‌طلبان به عنوان یکی از ستون‌های اصلی اداره کشور در 35 سال گذشته و حتی قبل از انقلاب و در دوران جنگ تحمیلی، برای انتخابات مجلس برنامه دارند، گرچه به نادرستی و به ناحق جریان اصلاح‌طلبی در 8 سال قبل از دولت یازدهم در فضای کار، اجتماعی و سیاسی کشور قرار نداشتند، اما فکر می‌کنیم جریان اصلاح‌طلبی نیاز امروز جامعه ما است و پاسخی روشن به نیاز کشور برای توسعه، آبادانی و عقلانیت است.
حق‌شناس در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس که پرسید آیا برگزاری این همایش قانونی بود یا نه؟ گفت: این همایش با مجوز مکتوب فرمانداری تهران برگزار شد که پس از اخذ مجوز از فرمانداری، اداره اماکن نیروی انتظامی مشکلاتی را مطرح کرد که می‌بایست حتماً مجوز اماکن را هم اخذ می‌کردیم، گرچه به لحاظ قانونی فرمانداری نظرش این بود که نیازی نیست مجوز اماکن گرفته شود ولی ما برای اینکه نشان دهیم حتی به سلایق دوستان احترام می‌گذاریم، مجوز مربوطه را از اداره اماکن گرفتیم گرچه اعتراض‌مان از همین‌جا اعلام می‌کنیم و از فرمانداری می‌خواهیم حداقل‌ برای همایش‌های بعدی اگر آنها به عنوان مافوق اجازه می‌دهند خودشان این مجوز را به نهادهای ذی‌ربط ابلاغ کنند تا دیگر ما را به پیچ‌وخم‌های اداری نیندازند.
وی در بخش دیگری از سخنان در پاسخ به سوالی مبنی براینکه آیا اصلاح‌طلبان مانند اصولگرایان قصد برگزاری همایش سراسری را ندارند؟ تصریح کرد: ما فکر می‌کنیم اصولگرایان به خاطر نیازشان به وحدت به دنبال برگزاری چنین جلساتی هستند چرا که چیزی که معمولاً وجود ندارد، برای آن تلاش می‌کنند اما امروز در جریان اصلاح‌طلبی بیشتر از هر چیزی وحدت وجود دارد، برای حضور درست و مناسب در عرصه سیاسی که یکی از شاخص‌های آن حمایت از دولت آقای روحانی است، نیازمند وحدت هستیم، یکی از اولویت‌های احزاب اصلاح‌طلب کار و تلاش حزبی است و اولویت بعدی احزاب اصلاح‌طلب هماهنگی در چارچوب جبهه‌هایی مانند اصلاح‌‌طلبان ایرانیان یا شورای هماهنگی جبهه اصلاحات است.
حق‌شناس با بیان اینکه ما برای گرفتن مجوز برگزاری همایش امتداد اعتماد مراحلی را در مقایسه با گذشته بدون دردسر پشت سر گذاشتیم و توانستیم مجوز بگیریم، تأکید کرد: امیداوریم فضا به سمتی برود هم دولت و هم سایر نهادها بدانند که برگزاری این همایش‌ها به نفع جامعه است.
این عضو شورای حزب اعتماد ملی در ادامه سخنانش در پاسخ به سؤال دیگر خبرنگار فارس که پرسید هدف از برگزاری این همایش آیا درباره انتخابات مجلس دهم بود یا اعلام آزادی سران فتنه و زندانیان سیاسی؟ گفت: هیچ کدام از این موارد جزو اهداف برگزاری این همایش نبود، این همایش در روز بزرگداشت ولایت و عید غدیر برگزار شد، ما باید نشان دهیم که در ابتدای انقلاب شعار همه ما «استقلال آزادی جمهوری اسلامی» بوده است، اگر آن زمان از ما می‌پرسیدند به عنوان یک انقلابی چه الگویی دارید، ما می‌گفتیم حکومت عدل علی (ع)، یعنی حکومت چهارم و نیم ساله حضرت علی را به عنوان یک الگوی اسلامی می‌دانیم.
وی ادامه داد: امروز روزی بود که می‌خواستیم برقرارکننده آن الگو را در این همایش تکریم کنیم، خواستیم به جامعه و جوانان بگوییم که الگوهایی که متأسفانه امروز ارائه می‌شود به هیچ‌وجه با الگوی حضرت علی (ع) یعنی عدالت، رفع تبعیض و برقراری اخوت و برادری و احترام به یکدیگر همخوانی ندارد، بعضی از منادیانی که نگاه دیگری را تحمیل می‌کنند و یا چارچوب‌هایی تحت عنوان حکومت اسلامی به جای جمهوری اسلامی که امام(ره) معرفی کردند، معرفی می‌کنند، شناخت دقیقی از حکومت علی (ع) ندارند.
حق‌شناس در پاسخ به سؤال خبرنگار دیگر فارس که پرسید شما می‌گویید این همایش برای نشان دادن حکومت عدل علی برگزار شده در حالی که در تمام طول همایش شعار آزادی سران فتنه و زندانیان امنیتی سر داده می‌شد و یا کلیپ‌های با عکس سران فتنه پخش می‌شد، این دو با یکدیگر تناقض دارند؟ توضیح داد: اینجا طبیعتاً آزادی برای تمام دوستانی بود که احساس می‌کردند جامعه‌ای که به دنبال توسعه و حرکت رو به جلوست باید در رابطه با اتفاقاتی که در گذشته برای همه تلخ بوده این فرصت و جسارت را داشته باشد که بتواند مسیر خودش را به جای آنکه به گذشته معطوف کند، به آینده معطوف کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها