امروز : سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۱:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11843
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۵
تعداد بازدید: 173
«کریم بقرادونی» وزیر سابق و رئیس سابق حزب الکتائب لبنان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت اظهار داشت:برخی ...

«کریم بقرادونی» وزیر سابق و رئیس سابق حزب الکتائب لبنان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت اظهار داشت:برخی با حمایت قطر و آمریکا و در راستای منافع اسرائیل در تلاش برای تبدیل طرابلس به یک امارت اسلامی برای القاعده هستند.

فتنه انگیزی جبهه النصره و القاعده در طرابلس

وی با اشاره به اوضاع امنیتی جاری در طرابلس گفت: بیشتر اهالی این شهر بر صلح و آرامش در آن تاکید دارند اما اقلیتی که همان جبهه النصره و القاعده هستند در تلاش برای فتنه انگیزی بوده و می کوشند از این طریق آن را به یک منطقه اسلامی تبدیل کنند.

البقرادونی تصریح کرد: این گروهها با حمایت قطر و آمریکا به نفع اسرائیل فعالیت می کنند زیرا محور آمریکا- قطر- اسرائیل حامی تبدیل طرابلس به یک منطقه اسلامی است و ما نیز در مقابل تلاش داریم آنان را ناکام بگذاریم.

رئیس جمهور ایران حامی مقاومت در برابر اسرائیل خواهد بود

این وزیر سابق لبنانی در بخش دیگری از سخنان خود به نزدیک شدن زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ایران اشاره کرد و افزود: هر رئیس جمهوری که در ایران انتخاب شود، حامی مقاومت در برابر اسرائیل خواهد بود.

وی تاکید کرد: ایرانی ها هرگز کسی را که سیاست او خارج از محور حمایت از مقاومت در برابر اسرائیل باشد، انتخاب نخواهند کرد و با وجود اختلافات داخلی ایرانی ها همواره در کنار مقاومت و مقابله با اسرائیل بوده و هستند.

البقرادونی تصریح کرد: من به ملت ایران که سومین انقلاب مهم جهان را رقم زد، اعتماد زیادی دارم.

وی در مورد انقلاب های موسوم به بهار عربی گفت: طرح اسلامگراها و اخوانی ها در بیشتر کشورهای عربی مبتنی بر تقسیم منطقه و تبدیل آن به امارت های مختلف است که این اقدام به معنی جنگ افروزی و از بین رفتن مفهوم عربیت و وجدان مردمی است که در اثر آن سراسر منطقه هدف قرار می گیرد.

البقرادونی در ادامه اظهار داشت: اجازه داده نمی شود که اسلام در خدمت اخوان المسلمین قرار گیرد زیرا اسلام دین تسامح است که اسلامگرایان سلفی به شیوه ای نادرست آن را مورد استفاده قرار داده اند.

وی افزود: نتایج و بازتاب این رویکرد در لبنان در حال نمود است از همین رو تاکید دارم که لبنان باید مانند گذشته صحنه زندگی مسالمت آمیز باشد نه رویارویی و کشمکش.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها