امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۹:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118444
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۳۱
تعداد بازدید: 69
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، برنامه کوی محبت شب عید سعید غدیر (20 مهرماه) با حضور حجت الاسلام احمدی میانجی از نجف اشرف به صورت ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، برنامه کوی محبت شب عید سعید غدیر (20 مهرماه) با حضور حجت الاسلام احمدی میانجی از نجف اشرف به صورت مستقیم پخش شد. حجت الاسلام احمدی میانجی با تبریک ایام عید سعید غدیر به همه مسلمانان گفت: براساس آیات قرآنی  آرامش قلب و صفای دل با یاد خداوند است. اگر در این دنیای وانفسا و پرجنجال آرامش روحی داشته باشیم غیر از یاد خداوند امکان پذیر نیست.  ذکر خداوند به ما آرامش می دهد. امیر المومنین بزرگترین ذکر خداوند است. وقتی به صحن و سرای ایشان می رویم عبودیت و بندگی امیرالمومنین دربرابر خداوند دیده می شود.
 
وی ادامه داد: بعد از رسول  اکرم (ص) هیچ  انسانی به درجه بندگی امیرالمومنین  نداریم . هروقت امیر المومنین (ع) را یاد می کنیم یاد خداوند و بندگی خداوند به ذهنمان می رسد . باید تلاش کنیم به ایشان نزدیک شویم تا آرامش و سکون نفس برایمان ایجاد شود هر قدر انسان به خداوند نزدیک شود، آرامشش بیشتر است هرچه دور شود تشتت روحی دارد.
 
مهمان برنامه کوی محبت در ادامه به اهمیت ولایت پذیری شیعیان گفت: اهمیت ولایت پذیری در احادیث شیعه و سنی آمده است، اگر یک نفر عمر حضرت نوح داشته باشد (2500 سال) تمام شب ها عبادت کند و روزها روزه بگیرد و تمام سالها حج واجب به جا بیاورد و به اندازه کوه احد طلا داشته باشد و انفاق کند ولی ولایت امیر المومنین (ع) را نداشته باشد، بوی بهشت هم به او نمی رسد. وی ادامه داد: ولایت مسئله بسیار مهمی است که  مخالفین هم برایشان اهمیت داشته است. وقت امیر المومنین(ع) توسط  پیغمبر (ص) معرفی کردند بعضی ها تکبیر گفتند ،بلند شدند و نشستند برای اینکه حرف پیغمبر(ص)  شنیده نشود، ولایت یک مسئله لفظی نیست. ولایت را پذیرفتن در عمل انسان باید دیده شود . ما باید بتوانیم شباهتی بین خودمان و ائمه فراهم کنیم و  در کردار، رفتار و گفتار فکر و اندیشه نزدیکی داشته باشیم.
 
حجت الاسلام احمدی میانجی در خاتمه تاکید کرد: اگر بتوانیم اندیشه الهی ، رفتار حق مدارانه داشته باشیم می توانیم خود را محب علی (ع) بنامیم. امیدوارم در عمل و کردار و گفتار شبیه امیرالمومنین باشیم. ولایت حقیقی امیر را داشته باشیم و محبت امیر المومنین را در قلب با این فاکتورها حتما عاقبت به خیر خواهد شد.
 
برنامه کوی محبت با اجرای محسن سوهانی در شب عید سعید غدیر روی آنتن شبکه 2 رفت. این برنامه به سفارش گروه معارف و حمایت ستاد عتبات عالیات پخش شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها