امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۳:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118479
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 118
علی یونسی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، با اشاره به برخی درمان‌های جدید برای مبتلایان به سکته‌های مغزی اظهار داشت: برخی درمان‌های جدید ...

علی یونسی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، با اشاره به برخی درمان‌های جدید برای مبتلایان به سکته‌های مغزی اظهار داشت: برخی درمان‌های جدید مانند تحریک الکتریکی، مغناطیسی و استفاده از بازی‌های رایانه‌ای برای بهبود عملکرد در افرادی که به سکته‌های مغزی دچار شده‌اند موثر است و افق‌های نوینی را برای درمان این افراد پیش چشم گشوده است.

وی افزود: افرادی که دچار سکته مغزی شده‌اند قادر به راه رفتن طبیعی نیستند و ممکن است نتوانند از پس کارهای روزمره خود برآیند و این موجب می‌شود تا ضعیف شده و ضعف آنها ماندگار شود.

استادیار علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: یکی از درمان‌های مبتلایان به سکته‌های مغزی استفاده از بازی‌های رایانه‌ای است. در این روش ابتدا دوربینی که بر روی عینکی نصب شده است بر روی چشمان فرد مبتلا به سکته می‌گذاریم سپس از او می‌خواهیم تا به انجام یک بازی کامپیوتری که در آن حرکت وجود دارد بپردازد یکی از این بازی‌ها به گونه‌ای طراحی شده است که فرد در یک فروشگاه قرار می‌گیرد و به راه‌رفتن و برداشتن مواد غذایی و اشیاء مورد نیازش می‌پردازد.

وی ادامه داد: این روش موجب بازتوانی عصبی- شناختی بیمار می‌شود.

استادیار علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی ایران خاطر نشان کرد: در این روش فرد را در فضای مجازی قرار می‌دهیم تا به بازتوانی عصبی- شناختی او بپردازیم در حال حاضر این روش در مرحله تحقیقاتی است و در مراکز مربوط انجام می‌شود و خوشبختانه این روش نتایج خوبی را همراه داشته است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها